Tragických autonehod poslední prázdninový víkend oproti loňsku ubylo. Kolony se tvořily hlavně na D1

Poslední prázdninový víkend byl na silnicích v Česku klidný. Při nehodách od pátku do neděle zemřeli dva lidé, což je o jednoho méně než loni za poslední prázdninový víkend včetně pátku. Vyplývá to ze statistik policie a informací ČTK. Provoz na českých dálnicích byl v neděli odpoledne většinou plynulý. Kolony se podle serveru Ředitelství silnic a dálnic DopravníInfo.cz tvořily jako obvykle hlavně v úsecích D1, které jsou zúženy kvůli opravám.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loni zemřeli na konci prázdnin, také od pátku do neděle, tři lidé, což je více než letos. Ilustrační foto | Zdroj: pxhere

Obě tragické nehody z konce letošních prázdnin se staly v pátek. U Hostína u Vojkovic na Mělnicku zemřela řidička osobního auta po nárazu do stromu a v Návsí na Frýdecko-Místecku zemřel chodec, kterého při couvání srazilo nákladní auto.

Loni zemřeli na konci prázdnin, také od pátku do neděle, tři lidé. Tehdy ale začínal - na rozdíl od letoška - školní rok hned v pondělí a letos se také možná méně lidí vrací z dovolených v cizině vzhledem k omezenému cestování kvůli pandemii koronaviru.

Policie naplánovala na konec letošních prázdnin, a to už od čtvrtka až do neděle, akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě.

Policisté uváděli, že se soustředí mimo jiné na dodržování povolené rychlosti a zákazu pití alkoholu, používání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. Výsledky akce zatím nejsou známy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme