Příčinou srážky tramvaje a trolejbusu byla zřejmě technická závada, domnívají se policisté

Policie prověřuje pondělní nehodu tramvaje a trolejbusu v Brně jako obecné ohrožení z nedbalosti. Nejpravděpodobnější příčinou střetu je technická závada na trolejbusu. Informoval o tom ve středu mluvčí Pavel Šváb. Při nehodě v Křenové ulici se zranilo 40 lidí. Všechny vozy podle mluvčí dopravního podniku Hany Tomaštíkové procházejí běžnými kontrolami, aktuálně s větší pozorností na daný typ trolejbusů. Dopravní podnik žádnou závadu nezjistil.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brně se srazil trolejbus s tramvají | Foto: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje | Zdroj: HZS JMK

Policisté na objasnění příčiny nehody stále pracují. „Z ohledání místa dopravní nehody a dalších dosud provedených úkonů trestního řízení se jeví jako nejpravděpodobnější verze technická závada na trolejbusu,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

,Rána jako z děla, všichni lítali jako papírové hračky.‘ Svědek popsal srážku trolejbusu s tramvají

Číst článek

Rozhodující pro další postup podle něj budou výsledky znaleckého zkoumání.

„V tuto chvíli případ prověřujeme jako podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti,“ dodal mluvčí.

Policisté zároveň žádají všechny zraněné z pondělní nehody, aby se, pokud tak již neučinili, zkontaktovali s vyšetřovatelem případu a domluvili se na termínu podání vysvětlení. Telefonovat mohou v pracovní době na číslo 974 628 311.

Kontroly trolejbusů

Mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková uvedla, že všechny vozy dopravního podniku mají různé stupně pravidelných prohlídek.

Od denních kontrol, tedy každý den po příjezdu do vozovny, přes kontrolní prohlídky, u typu havarovaného trolejbusu po 5000 kilometrech, a střední prohlídky po 60 tisících kilometrech až po generální prohlídky po 420 tisících kilometrech u dotyčného typu.

V Brně se srazil trolejbus s tramvají. Zraněných je celkem 40, škoda se odhaduje na dva miliony

Číst článek

U trolejbusu, který havaroval v Křenové ulici, dopravní podnik podle mluvčí dělal denní prohlídku den před nehodou. Poslední kontrolní prohlídka je ze 17. března, poslední střední prohlídka 19. prosince 2018 a generální prohlídka z 1. března 2017.

„Všechny vozy prochází průběžně standardními kontrolami, aktuálně s větší pozorností na tento typ trolejbusů. Zatím jsme žádnou závadu nezjistili,“ doplnila mluvčí.

Nehoda se stala v pondělí před 14. hodinou a téměř na šest hodin zablokovala Křenovou ulici. Zraněno bylo 40 lidí, z toho 13 těžce a středně těžce.

Podle policie může vyšetřování trvat měsíce, bude třeba vyslechnout desítky svědků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme