Po hromadné nehodě asi 15 aut na Přerovsku zůstávájí omezení provozu na dálnici D1 u Lipníka

Zhruba 15 aut havarovalo v úterý při několika nehodách na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Přerovsku. Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanové se zranilo osm lidí, sedm bylo převezeno do nemocnice, z toho jeden letecky. Řidiči zřejmě doplatili na namrzlou vozovku. Dálnice byla ve směru z Olomouce na Ostravu uzavřena, v provozu je nyní jeden odstavný jízdní pruh, řekl mluvčí policie Libor Hejtman.

Přerovsko (Aktualizováno: 19:42 16. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda zřejmě zapříčinila namrzlá vozovka (ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

Nepříznivé klimatické podmínky zasáhly Moravskou bránu na Přerovsku. Pět aut se podle mluvčího hasičů Radka Buryánka střetlo při hromadné nehodě na D1 ve směru na Lipník nad Bečvou v katastru Hrabůvka, tyto nehody se obešly bez zranění.

„V katastru Milenov havarovalo zhruba devět aut, osm lidí se zranilo a v katastru Lipníku nad Bečvou došlo ke střetu osobního automobilu a vozidla Střediska správy a údržby dálnic, i tato nehoda byla bez zranění,“ sdělil ČTK mluvčí hasičů.

👉👨‍🚒 Vlivem nepříznivých klimatických podmínek zasahujeme u série hromadných DN na několika místech v lokalitě Moravská brána (okr. Přerov).
👉👨‍🚒 Nehody na D1 ve směru Hranice, I/48 a na objízdné trase I/47 mají za následek cca 11 zraněných a více jak 20 havarovaných vozidel (RB)

17:06 – 16. 03. 2021

4 26

Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové bylo z místa odvezeno do nemocnic sedm zraněných, osmého ošetřili na místě. „Letecky byl transportován jeden pacient na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc se středně těžkým zraněním. Byl při vědomí a stabilizován. Dalších šest zraněných bylo převezeno na chirurgické ambulance nemocnic v Přerově a v Hranicích. Jednalo se o lehčí zranění, oděrky, úrazy hlavy, kontuze hrudníku a horních končetin,“ řekla v úterý ČTK Urbanová.

Ministerstvo dopravy chce rozšířit 90 kilometrů dálnic o třetí pruh. ‚Naprostá nutnost‘ volá automotoklub

Číst článek

Podle mluvčího policie auta havarovala před 13.30 mezi 304. a 306. kilometrem dálnice D1 ve směru z Olomouce na Ostravu. Úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi byl poté uzavřen, nyní je v tomto směru zprovozněn odstavný jízdní pruh.

Změna počasí se podepsala i na řadě dalších nehod v této oblasti. Hasiči zasahovali také u střetu dvou dodávek se třemi zraněnými na silnici číslo 48 směr Nový Jičín na hranici Olomouckého a Moravskoslezského kraje, na místě zasahoval také vrtulník zdravotnické záchranné služby. Nehoda dvou osobních aut bez zranění se stala i u obce Jezernice, doplnil Buryánek.

Podle dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic leží nyní na D1 u Hranic na Přerovsku rozbředlý sníh, v místě padá déšť se sněhem a fouká silný vítr. Správci cest nabádají ke zvýšené opatrnosti. Sněžení nebo déšť se sněhem hlásí správci silnic také na Jesenicku a Šumpersku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme