Po hromadné nehodě asi 15 aut na Přerovsku zůstávájí omezení provozu na dálnici D1 u Lipníka

Zhruba 15 aut havarovalo v úterý při několika nehodách na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Přerovsku. Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanové se zranilo osm lidí, sedm bylo převezeno do nemocnice, z toho jeden letecky. Řidiči zřejmě doplatili na namrzlou vozovku. Dálnice byla ve směru z Olomouce na Ostravu uzavřena, v provozu je nyní jeden odstavný jízdní pruh, řekl mluvčí policie Libor Hejtman.

Přerovsko (Aktualizováno: 19:42 16. 3. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Až dvě desítky aut podle předběžných informací havarovaly při několika nehodách na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Přerovsku

Nehoda zřejmě zapříčinila namrzlá vozovka (ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

Nepříznivé klimatické podmínky zasáhly Moravskou bránu na Přerovsku. Pět aut se podle mluvčího hasičů Radka Buryánka střetlo při hromadné nehodě na D1 ve směru na Lipník nad Bečvou v katastru Hrabůvka, tyto nehody se obešly bez zranění.

„V katastru Milenov havarovalo zhruba devět aut, osm lidí se zranilo a v katastru Lipníku nad Bečvou došlo ke střetu osobního automobilu a vozidla Střediska správy a údržby dálnic, i tato nehoda byla bez zranění,“ sdělil ČTK mluvčí hasičů.

👉👨‍🚒 Vlivem nepříznivých klimatických podmínek zasahujeme u série hromadných DN na několika místech v lokalitě Moravská brána (okr. Přerov).
👉👨‍🚒 Nehody na D1 ve směru Hranice, I/48 a na objízdné trase I/47 mají za následek cca 11 zraněných a více jak 20 havarovaných vozidel (RB)

17:06 – 16. 03. 2021

4 26

Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové bylo z místa odvezeno do nemocnic sedm zraněných, osmého ošetřili na místě. „Letecky byl transportován jeden pacient na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc se středně těžkým zraněním. Byl při vědomí a stabilizován. Dalších šest zraněných bylo převezeno na chirurgické ambulance nemocnic v Přerově a v Hranicích. Jednalo se o lehčí zranění, oděrky, úrazy hlavy, kontuze hrudníku a horních končetin,“ řekla v úterý ČTK Urbanová.

Ministerstvo dopravy chce rozšířit 90 kilometrů dálnic o třetí pruh. ‚Naprostá nutnost‘ volá automotoklub

Číst článek

Podle mluvčího policie auta havarovala před 13.30 mezi 304. a 306. kilometrem dálnice D1 ve směru z Olomouce na Ostravu. Úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi byl poté uzavřen, nyní je v tomto směru zprovozněn odstavný jízdní pruh.

Změna počasí se podepsala i na řadě dalších nehod v této oblasti. Hasiči zasahovali také u střetu dvou dodávek se třemi zraněnými na silnici číslo 48 směr Nový Jičín na hranici Olomouckého a Moravskoslezského kraje, na místě zasahoval také vrtulník zdravotnické záchranné služby. Nehoda dvou osobních aut bez zranění se stala i u obce Jezernice, doplnil Buryánek.

Podle dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic leží nyní na D1 u Hranic na Přerovsku rozbředlý sníh, v místě padá déšť se sněhem a fouká silný vítr. Správci cest nabádají ke zvýšené opatrnosti. Sněžení nebo déšť se sněhem hlásí správci silnic také na Jesenicku a Šumpersku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme