Dálnice D1 u Benešova byla osm hodin uzavřená. Z převrácené cisterny vytékala kyselina fosforečná

Dálnice D1 na Benešovsku byla na 66. kilometru ve směru na Brno zhruba osm hodin uzavřená kvůli nehodě kamionu, který převážel kyselinu fosforečnou. Kamion se před devátou ranní převrátil na bok a kyselina z něj začala vytékat. Provoz v místě byl plně obnoven kolem 17.00. Při nehodě se nikdo nezranil.

Aktualizováno Benešov (Aktualizováno: 17:41 18. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nehodě se nikdo nezranil (ilustrační foto) | Foto: HZS Jihomoravského kraje | Zdroj: Twitter

Látku z havarované cisterny museli hasiči přečerpat do náhradního vozidla, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči zasahovali v plné protichemické ochraně, měli skafandry i dýchací přístroje. „Hasiči vytvořili několik hrází, aby se kyselina nešířila do okolní půdy,“ uvedl Svoboda.

Policie dopravu odkláněla na 56. kilometru na Soutice, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na 66. kilometru u Lokte.

Podle dostupných informací se kyselina fosforečná používá při zpracování ropy a při úpravě kovů. Využívá se také při výrobě nealkoholických nápojů, mimo jiné nápoje Coca-Cola. Podle portálu krizového řízení jihomoravských hasičů je nehořlavá, ale v teple se může rozkládat a vytvářet leptavé a toxické plyny. Toxická je požitím, při styku s kůží, při zasažení očí, ale i vdechováním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme