Popraskaná dálnice D35 zapříčinila nehodu pěti aut, zůstane uzavřená nejméně týden. Zraněno je 10 lidí

V důsledku vysokých teplot popraskal v sobotu povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku ve směru na Lipník nad Bečvou. Na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice, vyplývá z informací policie a hasičů. Dálnice D35 zůstane v místě zavřená nejméně týden, řidiče čeká objížďka.

Olomouc (Aktualizováno: 7:58 20. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavřený je od sobotního odpoledne úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu, kde praskl betonový povrch komunikace. Vpodvečer byla dálnice v těchto místech kvůli zvlněnému povrchu uzavřena také ve směru na Olomouc.

D35 km 284 je obousměrně uzavřena z důvodu poškozeného betonového povrchu vozovky. Kvůli horkému letnímu počasí došlo k poškození. V tomto místě byla plánovaná oprava na příští sezónu. Aktuálně pracujeme na co nejrychlejší opravě. Průběžně vás budeme informovat.

19:26 – 19. 06. 2021

25 145

„Dálnice je tedy v daném úseku zcela uzavřena oběma směry. Policisté dopravu odklánějí,“ řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Hrozí to všude na světě, kde je starý beton, říká mluvčí dálnic k popraskané D35. Masivní projevy nečeká

Číst článek

„V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl Hejtman.

Záchranářům na místě pomáhali hasiči. „Celkově v péči zdravotnické záchranné služby skončilo deset osob,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Vlivem poškození komunikace zvlněním na D35 u obce Daskabát (289km) došlo k nehodě nákladního vozidla a 4 osobních vozidel, celkově v péči ZZS skončilo 10 osob, lehčí zranění. Jednotky provedly asistenci ZZS. Situace si vyžádala celkové uzavření úseku dálnice, řeší dále PČR.

17:18 – 19. 06. 2021

2 6

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme