Provoz v centru Prahy u zastávky I. P. Pavlova byl obnoven. Při srážce tramvají se lehce zranilo sedm lidí

Na I. P. Pavlova v centru Prahy se ve čtvrtek odpoledne střetly dvě tramvaje. Podle stávajících informací se lehce zranilo šest dětí a jeden dospělý, informovali na twitteru pražští záchranáři. O půl páté byl provoz obnoven.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:46 19. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru Prahy u zastávky I. P. Pavlova se srazily dvě tramvaje | Zdroj: Policie České republiky

Tramvaje se srazily kolem 14.00 na křižovatce ulic Bělehradská, Šafaříkova a Bruselská v Praze 2.

Původní zprávy hovořily o pěti zraněných. Po půl čtvrté záchranáři na twitterovém účtu upřesnili počet zraněných. Šest dětí ve věku 8 až 10 let a jednoho dospělého převezli do Fakultní nemocnice Motol a Thomayerovy nemocnice. „Všichni utrpěli jen lehká poranění v důsledku pádu při nárazu, u tří dětí se projevila stresová reakce,“ píší pražští záchranáři na Twitteru.

Ke střetu dvou tramvají došlo na křižovatce u obratiště Zvonařka, obousměrně přerušen je provoz z I. P. Pavlova do Nuslí. Linka 6 je odkloněna přes Albertov, 11 a 23 přes Čechovo náměstí (23 zde ukončena),“ stálo na twitteru Pražské integrované dopravy (PID). Provoz byl plně obnoven v 16.30.

Podle ČTK se střetla tramvaj jedoucí na lince číslo 11 směrem z centra se soupravou linky číslo 6 jedoucí z Nuslí. Jedna tramvaj má poškozený přední povozek, druhá souprava je poškozena na boku zadního článku. 

„Příčinou je pravděpodobně špatně přehozená výhybka,“ informuje dále PID. Na místě kromě záchranářů a policistů zasahovali také hasiči pražského dopravního podniku.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme