Nákladní vlak narazil v Jihlavě do lokomotivy, nerespektoval zákaz. Oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se v úterý ráno srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Nehoda, která se stala před 6.00, způsobila podle Drážní inspekce škodu 7,3 milionu korun. Provoz na trati Brno - Jihlava byl po nehodě úplně zastavený, plně obnovit se ho podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše podařilo v 17.15.

Jihlava (Aktualizováno: 18:33 11. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na nádraží v Jihlavě se 11. srpna 2020 srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy

Na nádraží v Jihlavě se 11. srpna 2020 srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

„Hasičům se nakonec podařilo nakolejit vykolejené lokomotivy za pomoci hydraulických zvedáků,“ řekl Illiaš. K tomu, aby se hasiči pokusili zaklíněné lokomotivy oddělit, dostali od dopravců podle dřívějšího vyjádření Illiaše povolení po 10.00. Museli odřezat nárazníky a ostatní zaklíněné ocelové části strojů. Pokud by se to nepodařilo, musel by do Jihlavy vyrazit nehodový vlak.

Omezení provozu spojů Českých drah se podařilo částečně obnovit už v 10.00 u osobních a spěšných vlaků, řekla mluvčí ČD Gabriela Novotná. Rychlíky dál nahrazovaly mezi Jihlavou a Okříškami na Třebíčsku autobusy.

Nákladní vlak se s odstavenou lokomotivou srazil, když projel návěst zakazující jízdu. Odstavenou lokomotivu vlak sunul 94 metrů, uvedla Drážní inspekce, pak obě lokomotivy vykolejily. U nehody zasahovali podle mluvčí krajských hasičů Petry Musilové drážní hasiči z Havlíčkova Brodu a Brna.

Škoda na odstavené lokomotivě je podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala pětimilionová, na lokomotivě nákladního vlaku je vyčíslená na dva miliony korun. Na 300 tisíc korun se odhaduje škoda na trati. „Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události,“ dodal Drápal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme