Kanada 1:0 Česko

Nehoda kamionu s cisternou blokovala dálnici D35 u Velké Bystřice směrem na Olomouc

Dálnice D35 u Velké Bystřice ve směru na Olomouc byla v pondělí ráno uzavřená. Kamion s nábytkem tam v zúžení narazil do cisterny převážející plyn. Na místě zasahovali hasiči. Policisté kolem 11. hodiny začali pouštět provoz ve směru z Ostravy na Olomouc jedním pruhem.

Velká Bystřice (Přerovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda kamionu s cisternou na dálnici D35 u Velké Bystřice | Foto: HZS Olomouckého kraje

„Jedná se o dopravní nehodu osobního a nákladního vozidla, kdy tato vozidla narazila do odstavené cisterny, která vyjela mimo komunikaci, narazila do svodidel a převrátila se na bok. Cisterna převážela náklad 22 tisíc litrů plynu,“ popsala Českému rozhlasu Olomouc policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Kamion převážel nábytek, cisterna LPG. Při nehodě se zranil řidič kamionu, cisterna poškozena nebyla, žádný plyn z ní neunikl. Dálnice je v místě nehody neprůjezdná. Hasiči přečerpávají provozní kapaliny z havarovaného kamionu,“ přidává mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Policisté odklonili dopravu přes obce Kocourovec a Čáslavice, kde se vytvářely kolony. Auta jela pomalu, provoz byl ale stále plynulý.

„Havarovaný kamion s nábytkem už je vyproštěn. Hasiči zasypávají uniklou naftu na komunikaci. Po konzultaci s odborníkem na přečerpávání plynu bude nakonec zvolen jiný postup vyproštění havarované cisterny a teprve poté se provede její přečerpání,“ dodala Hacsiková.

Barbora Taševská, Anna Soldatová, Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme