Provoz na hlavní trati mezi Prahou a Ústím hodiny stál. V Libčicích nad Vltavou se srazil vlak s autem

V Libčicích nad Vltavou se v úterý ráno srazil nákladní vlak přepravující nebezpečné látky s osobním autem. Nikomu se nic nestalo. Škoda je předběžně vyčíslená na 800 tisíc korun, náklad ve vlaku se nepoškodil. Informovala o tom policejní mluvčí Michaela Richterová. Nehoda zastavila provoz na hlavní trati z Prahy na Ústí nad Labem téměř na čtyři hodiny, provoz byl obnoven před 8.00, informoval mluvčí Správy železnic Martin Kavka.

Praha (Aktualizováno: 8:58 12. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Signalizační zařízení na železničním přejezdu (ilustrační foto)

V Libčicích nad Vltavou se srazil vlak s autem (ilustrační foto) | Foto: Aleš Spurný | Zdroj: Český rozhlas

Nákladní vlak měl asi 25 vagonů, s autem se srazil krátce po 4.00. „Bylo to bez vykolejení vlaku či poškození nákladu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Michaela Richterová.

V osobním autě byl jen řidič, ročník 1966, který se nezranil. Alkohol podle dechové zkoušky nepil, dodala mluvčí.

Podle prvotních informací auto na přejezdu zastavilo a nemohlo jet dál, vlak pak narazil do jeho levé strany a odmrštil ho do kolejiště, řekla Richterová. Odhadovaná osmisettisícová škoda je dohromady na autě i lokomotivě. Vyšetřování okolností nehody pokračuje.

Železniční doprava se zastavila v úseku Kralupy nad Vltavou - Roztoky u Prahy. Dráhy zrušily některé osobní vlaky, některé dálkové vlaky poslaly odklonem. Mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Praha-Holešovice kyvadlově jezdily náhradní autobusy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme