Při nehodě mikrobusu na Vyškovsku se zranilo deset lidí, jedna žena vážně

Deset lidí se v neděli nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, oznámil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet. Podle mluvčí záchranné služby Barbory Truksové Zuchové se jedna žena zranila vážně.

Nesovice (Vyškovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všichni zranění skončili v nemocnici. Ilustrační foto | Foto: Iveta Záleská

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. „Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli,“ uvedl Mikoška.

Podle něj cestovalo ve voze 12 lidí. „Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy,“ řekl Mikoška.

Všichni zranění skončili v nemocnici. „Jedna žena měla těžká zranění, ale byla při vědomí. Další muž utrpěl středně těžká zranění. Ostatní pacienti měli spíš povrchová zranění jako pohmožděniny a podobně,“ uvedla Truksová Zuchová.

Po dobu záchranných prací nebylo možné místem projet, s ohledem na ranní hodiny se ale netvořily kolony. Před pátou už byla silnice průjezdná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme