Nehoda policejního BMW s prezidentovým mužem: hasiči zveřejnili fotky havarovaného vozu

Jihomoravští hasiči dostali od Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) souhlas ke zveřejnění fotografií ze zásahu u květnové nehody policejního sportovního BMW i8 v Brně a desítku jich v pátek dali na svůj web, informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Fotografie, které pořídili při zásahu u nehody, dříve hasiči nechtěli zveřejnit z kolegiality.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dostali jsme souhlas ke zveřejnění fotografií, které nejsou důležité při šetření té události," uvedl Mikoška. Podle něj hasiči mají ještě další fotografie, které jsou však součástí spisu a zveřejněny být nemohou.

Počátkem června Mikoška odůvodnil nezveřejnění snímků tím, že je standardem u každé nehody integrovaného záchranného systému, že se fotografie neprezentují. „Jde o kolegialitu, není to nic výjimečného. Neposkytujeme žádná fota z těchto nehod včetně této. Není to tím, že bychom u této nehody dostali nějaký pokyn fota neukazovat," řekl tehdy Mikoška.

K nehodě policejního vozu došlo 29. května večer. Automobil sjel do potoka v Brně-Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Hradní protokolář Vladimír Kruliš, který doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji, seděl na místě spolujezdce.

Supersportovní vůz BMW i8, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jezdil především po jižní Moravě. Jde o hybrid, vypůjčený od firmy Invelt, který umí jezdit i na elektřinu. Policie má auto zapůjčeno na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů, podle toho, co nastane dřív. 

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme