VIDEO: Nevšiml si, že ho předjíždí jiné auto, to skončilo na střeše. Od vážné dopravní nehody ujel

Liberečtí policisté pátrají po dvou řidičích, kteří minulou středu ujeli od vážné dopravní nehody. Řidič černé Škody Superb si nevšiml, že ho míjí jiné auto a vybočil ze svého pruhu. Řidič předjíždějícího vozu strhl řízení a skončil ve stromě, jak zachytila kamera v autě řidiče, který jel za nimi. V tu chvíli jelo před nehodou kromě zmíněného superbu další vozidlo – obě ale z místa nehody ujela.

Tento článek je více než rok starý.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K nehodě došlo na silnici II. třídy číslo 291 zhruba v půl třetí odpoledne ve směru z Frýdlantu na obec Hajniště, v úseku spadajícím pod katastr obce Dolní Řasnice.

„Řidič černé Škody Superb combi nedbal zvýšené opatrnosti a při započetí úkonu předjíždění pravděpodobně přehlédl, že je již předjížděn jiným účastníkem silničního provozu,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Liberečtí policisté pátrají po řidičích dvou řidičích, kteří ve středu ujeli od vážné dopravní nehody | Zdroj: Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Řidič Škody Fabia v ten okamžik strhl řízení vlevo. „Přetáčivým smykem však došlo k vyjetí fabie mimo komunikaci do pravého příkopu a následnému převrácení vozidla s nárazem do stromu,“ dodal Robovský s tím, že černý superb měl pravděpodobně polskou registrační značku.

Těžké zranění

Jak je vidět na záběrech, z místa okamžitě odjel. Druhý řidič v modrém Volkswagenu Polo, který se nehody také účastnil, taktéž ujel, aniž by poskytl pomoc.

Nehoda si vyžádala těžké zranění řidiče ve fabii. Policie proto žádá svědky, aby se na ni obrátili, a to buď prostřednictvím bezplatné linky 158, nebo na telefonním čísle 974 466 573.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme