Nehoda pouťové atrakce v Zaječí: policie ji vyšetřuje jako trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti

Nahnutí pouťové atrakce v Zaječí na Břeclavsku, při němž se zranilo sedm lidí, řeší policie, a to pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Kriminalisté v této věci zahájili úkony trestního řízení, nikoho ale zatím neobvinili, řekla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Zaječí (Břeclavsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nahnutí pouťové atrakce se zranilo sedm lidí. Čtyři z nich převezli záchranáři do nemocnice | Foto: Štěpánka Kadlečková | Zdroj: Český rozhlas

Pouťová atrakce se na hodech v Zaječí nebezpečně nahnula v sobotu v podvečer, v té době bylo na jejích sedadlech 18 lidí, uvedla na policejním webu mluvčí. Doplnila, že obsluhující muž při zjištění nestability kolotoče ihned atrakci nouzově zastavil, ale i přesto někteří návštěvníci narazili nohama do zábradlí.

Pouťová atrakce na Břeclavsku zranila sedm lidí. Čtyři z nich převezli záchranáři do nemocnice

Číst článek

Zranilo se sedm lidí včetně nezletilých, šlo o lehčí i vážné zlomeniny. Čtyři zraněné záchranná služba převezla do nemocnice, další tři ošetřila na místě. U provozovatele policie udělala zkoušku na alkohol, a to s negativním výsledkem.

„V rámci šetření byl přibrán znalec z oboru strojírenství, který by se měl vyjádřit k příčině posunu atrakce," uvedla mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme