Požár na letišti v Osičinách si zřejmě vyžádal život třiasedmdesátiletého pilota. Podrobnosti určí pitva

Při středečním požáru na letišti Osičiny na Kolínsku zřejmě zemřel 73letý pilot, jeho totožnost a další podrobnosti má určit čtvrteční soudní pitva. Požár na letišti Osičiny na Kolínsku by měl být po ranní kontrole řídícího důstojníka oficiálně zlikvidován, vyšetřování okolností pokračuje. Po havárii letadla zde začala hořet i letištní hala. Na místo celou noc dohlíželi hasiči.

Kolín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek ráno už byl požár letištní haly v Osičinách zlikvidovaný

Ve čtvrtek ráno už byl požár letištní haly v Osičinách zlikvidovaný | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Policisté budou podle mluvčí Schneeweissové pravděpodobně případ vyšetřovat jako obecné ohrožení z nedbalosti, rozhodnuto by mělo být pravděpodobně ve čtvrtek. „Právní kvalifikace ještě není stanovena,“ uvedla Schneeweissová. Pitva mimo jiné určí, zda neměl pilot zdravotní indispozici.

Hala letiště a letadlo začaly hořet ve středu odpoledne, hasiči z místa vynesli mrtvého člověka. Jeho totožnost i příčinu úmrtí určí soudní pitva. Okolnosti nehody zjišťuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Vzniklá škoda je odhadnutá na jedenáct milionů korun, z toho sedm na budově a čtyři na leteckém vybavení.

Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř, po dvou hodinách jej velitel snížil na druhý a část jednotek hasičů mohla odjet, večer platil už jen základní, první poplachový stupeň a začalo ohledávání torza letadla.

Podle středečních předběžných informací mohlo dojít k pádu letadla či ke karambolu při přistávacím manévru. Přesnou příčinu zveřejní Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v podrobné vyšetřovací zprávě, její zpracování trvá řádově měsíce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme