Autobus se v Praze srazil s nákladním autem. Dvanáct lidí se lehce zranilo

Autobus se v ulici Sulická v Praze 4 Krči srazil ve čtvrtek ráno s nákladním autem. Dvanáct lidí se lehce zranilo, informovali záchranáři. Zároveň na několik desítek minut vyhlásili traumaplán. Na místě zasahovali také policisté a hasiči.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 10:38 23. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus se v Praze srazil s nákladním autem

Autobus se v Praze srazil s nákladním autem | Zdroj: Policie ČR

Nehoda se stala kolem 8.00 na křižovatce ulic Zálesí a Sulická v Praze 4. Záchranáři vyhlásili traumaplán prvního stupně, který se zavádí při mimořádných situacích s větším počtem zraněných. Po 38 minutách ho ukončili.

„Na místě cca 12 zraněných osob, všichni lehce a mimo ohrožení života,“ uvedli záchranáři, kteří k nehodě vyslali pět sanitek a inspektora kvůli koordinaci zásahu na místě. Jedenáct z dvanácti zraněných nakonec rozvezli do čtyř pražských nemocnic, jednoho pacienta ošetřili na místě.

Podle záběrů z místa nehody autobus dopravního podniku zezadu narazil do nákladního auta. Poškozená byla pravá přední část autobusu. Lidi z vozidel hasiči vyprošťovat nemuseli.

„Hasiči zajistili místo nehody a po zadokumentování odtrhli obě vozidla od sebe. Poškozený autobus odvezla jednotka hasičů dopravního podniku,“ upřesnil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme