Kamion skončil po střetu s osobním autem v přehradě Jesenice na Chebsku. Jeden člověk zemřel

Na hrázi přehrady Jesenice na Chebsku se v pondělí ráno srazil kamion s osobním autem. Kamion se převrátil a spadl do přehrady. Osobní auto začalo po nárazu hořet, jeden člověk v něm nehodu nepřežil, informovali mluvčí krajských hasičů Martin Kasal a mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes. Provoz na silnici z Chebu na Mariánské Lázně už se podařilo obnovit.

Aktualizováno Cheb (Aktualizováno: 23:59 2. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion skončil po střetu s autem na Chebsku v přehradě. Jeden člověk zemřel | Zdroj: Policie ČR

„Kamion se po nehodě převrátil a spadl do vody. Byl částečně potopený. Museli jsme instalovat norné stěny,“ vylíčil už dříve mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. 

Zničené osobní auto zůstalo po nehodě zaklíněno ve svodidlech. Mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes uvedl, že při nehodě jeden člověk v osobním autě zemřel na místě. U přehrady tak zasahovaly všechny složky záchranného systému.

Řidič kamionu vyvázl bez zranění, byl ale v šoku. Na pomoc s vyproštěním kamionu přijeli potápěči a těžká technika z Prahy.

Odpoledne se pak hasičům podařilo odstranit ze silnice ohořelé osobní auto a z přehrady kabinu kamionu. „Firma, které patří kamion, vlastními silami vyložila náklad z přívěsu kamionu,“ dodal odpoledne mluvčí hasičů.

Po půlnoci pak policie informovala, že provoz u přehrady Jesenice se podařilo obnovit v obou směrech. 

Podle policie jel kamion od Chebu směrem na Mariánské Lázně. V protisměru jela kolona aut, z níž vyjel osobní vůz, který se s kamionem srazil.

„Řidič osobního vozidla vjel do protisměru a čelně se střetnul s kamionem,“ řekla krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. „Příčina a okolnosti nehody jsou nadále v šetření,“ dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme