Nehoda u Slavkova zablokovala hlavní tah z Brna na Slovensko. Jeden člověk zemřel, tři jsou zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ve středu ráno u Slavkova u Brna asi na pět hodin provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Brno (Aktualizováno: 13:39 19. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda u Slavkova zablokovala hlavní tah z Brna na Slovensko | Zdroj: Policie ČR

Nehoda se stala před 7.00 za odbočkou na Křenovice, provoz policie obnovila kolem poledne. „Podle prvotních informací řidič osobního vozu přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru. On a jeho tři spolujezdci utrpěli zranění, kterým jeden z nich na místě podlehl,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Hasiči museli podle mluvčího Jana Dvořáka vyprostit tři lidi z osobního auta. „Zraněné osoby jsme vyprostili pomocí hydraulických nástrojů a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ uvedli hasiči Jihomoravského kraje na twitteru.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí záchranné služby Hedviky Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. „Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic,“ uvedla. Šlo o tři mladé muže. Řidič nákladního vozu vyvázl bez zranění.

Řidiči v místě nehody museli počítat s dopravními komplikacemi. Směrem z Brna se auta nedostala, od Uherského Hradiště se jezdilo objížďkou přes Křenovice. Mluvčí policie Petr Vala uvedl, že směrem na Brno se kolony netvořily, vozy plynule jely po objízdné trase přes Křenovice.

U vozů jedoucích od Brna byla situace komplikovanější, policie doporučovala nesjíždět z D1 na silnici I/50, kdy osobní vozy mohly použít sjezd u Rousínova, nákladní vozy pak u Vyškova a jet směrem na Bučovice. V kopci před Slavkovem však podle Valy zůstaly stát nákladní vozy, které se nemohly například z důvodu nákladu otočit do protisměru.

Kvůli omezení se podle webu krajského integrovaného dopravního systému zpozdily i některé autobusové linky, a to 106, 601 a 631. Zpoždění dosahovalo až 40 minut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme