V centru Prahy se srazily dvě tramvaje, zraněno je 23 lidí. Škoda se odhaduje na pět milionů

Nedaleko I. P. Pavlova se v pátek srazily dvě tramvaje. Zraněných je 23 lidí z toho tři středně těžce, na místě zasahoval i speciální vůz pražských záchranářů Atego. Kvůli nehodě byl na bezmála tři hodiny mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí přerušen provoz tramvají. Škoda se odhaduje na pět milionů korun.

Foto a video Praha (Aktualizováno: 16:13 29. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala kolem 12.45 u tramvajové zastávky Štěpánská v ulici Ječná mezi I. P. Pavlova a Karlovým náměstím. Ve směru ke Karlovu náměstí se srazily dvě tramvaje, jedna narazila do druhé, do před ní stojící,“ popsal nehodu policejní mluvčí Jan Daněk.

První tramvaj, která před křižovatkou zřejmě stála, byla starší dvouvagonová souprava, druhá nová, kloubová. Řidič byl podle Daňka v šoku, dechová zkouška na alkohol byla negativní. 

Při nehodě bylo zraněno přes dvacet lidí. „Při srážce tramvají utrpělo zranění 23 osob. Z toho se 20 osob zranilo lehce, tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Většinou se jednalo o pohmoždění krční páteře, hlavy a hrudníku. Všichni pacienti byli při vědomí,“ informovali na twitteru pražští záchranáři.

Na místě zasahovalo pět posádek záchranářů, jedna lékařská posádka, inspektor a speciální terénní vůz Atego, který je určen pro likvidaci následků mimořádných událostí.  

Hasiči pomáhali s transportem raněných do sanitních vozů,“ uvedli hasiči na twitteru. Na místě byli také hasiči pražského dopravního podniku.

Příčina nehody je zatím neznámá. „Škoda je zatím odhadnuta na pět milionů korun. Na místě již vyšetřuje Drážní inspekce,“ informovalo na twitteru ministerstvo dopravy.

Kvůli nehodě byl od 12.45 obousměrně přerušený provoz tramvají mezi Karlovým náměstím a stanicí I. P. Pavlova. Mezi Náměstím Míru a Karlovým náměstím byla zavedena náhradní autobusová doprava. Tramvaje jezdily až do 15.30 odklonem přes Nusle. Auta jezdila Ječnou ulicí jedním jízdním pruhem.

ako, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme