Svědectví z nehody u Horoměřic. 'Všude kolem létaly kusy auta a autobusu,' vzpomíná řidička

Osmadvacetiletá Eliška Matoušková jela autem obvyklou cestou z práce domů. Před Horoměřicemi dojela autobus a najednou se to seběhlo. Všude kolem začaly létat kusy auta a autobusu, popisuje pro Radiožurnál řidička, která byla svědkem nehody u Horoměřic. Tři lidé po ní na místě zemřeli, desítky zraněných rozvezli záchranáři do nemocnic.

Horoměřice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jela jsem domů z práce trasou, kterou jezdím vždycky. V půlce serpentin, vedoucích do Horoměřic, jsem dojela autobus. A přede mnou jelo ještě jedno auto,“ vypráví pro Radiožurnál Matoušková, která byla při nehodě autobusu u Horoměřic.

Když vyjeli na rovinku, auto před ní chtělo autobus předjet. „Dal blinkr a částečně vjel do protějšího pruhu, aby se podíval, jestli může autobus předjet, ale okamžitě se zařadil zpět. Viděla jsem, že v protisměru jel právě bílý superb,“ vzpomíná.

Začaly lítat kusy z auta a autobusu

A pak se podle ní seběhlo tolik událostí, které vůbec nechápala. „Viděla jsem, jak všude kolem začaly létat kusy z auta a asi tedy i z autobusu a jak se autobus zřítil v protisměru do škarpy a narazil do stromu,“ přibližuje Matoušková.

Svědectví z nehody u Horoměřic. 'Bylo ticho, pak začaly brečet děti,' popisuje cestující

Číst článek

„Vůbec si nevybavuji, že by kolem někudy projel i ten superb, který skončil o docela větší kus za autobusem,“ dodává.

Hned zastavila a zavolala záchrannou službu. Muž z auta před ní utíkal k autobusu a pomáhal lidem dostat se ven.

„Záchranné složky dorazily během pár minut. Mezitím přibíhali lidé z dalších aut, která postupně přijížděla, a pomáhali. Když začaly přijíždět sanitky, hasiči a policie, tak jsem se ještě snažila uklidnit nějaké lidi, kteří čekali na lékařské ošetření,“ popisuje osmadvacetiletá řidička.

Příčina nehody neznámá

Co bylo podle ní příčinou nehody? „Měla jsem sice lepší výhled než auto přede mnou, které chtělo předjíždět, ale co se tam stalo, jsem bohužel přes velký autobus neviděla,“ vysvětluje.

A jiní svědci podle Matouškové nehodu popsat nemohou. „Ani za tím superbem nějakou dobu žádné auto nejelo, takže svědek z druhé strany, který by měl lepší výhled, žádný není,“ uzavírá.

Při nehodě u Horoměřic zemřeli tři lidé a dalších 45 bylo zraněno, šest z toho vážně. Mezi zraněnými bylo i 12 dětí. Vyšetřovatelé příčinu nehody zatím neznají. Společnost Arriva, které havarovaný autobus patří, se s cestujícími chce spojit kvůli případnému odškodnění.

Pavla Firbacherová, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme