Nehoda u Jablunkova zastavila vlaky na Slovensko

Hlavní železniční tah z Moravy na Slovensko ochromila dnes odpoledne vážná nehoda. Na železničním přejezdu v Mostech u Jablunkova řidič osobního vozu zřejmě nerespektoval světelnou signalizaci a narazil do nákladního vlaku. Do auta pak ještě narazil protijedoucí vlak InterCity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrak osobního auta | Foto: ČTK

Nehoda se stala několik minut po 13:30 na železničním přejezdu mezi stanicemi Jablunkov-Návsí a Mosty u Jablunkova na trati z Bohumína do Čadce.

Na přejezdu se nejprve srazil terénní automobil Kia s nákladním vlakem. Lokomotiva odhodila vůz do protisměru, kde právě přijížděl rychlík InterCity Košičan a auto odmrštil na stojící nákladní soupravu.

"Následkem nehody vykolejila jedním podvozkem lokomotiva vlaku IC směřujícího z Košic do Prahy," uvedl mluvčí Českých drah Pavel Tesař. Poškozena byla také lokomotiva nákladního vlaku.

Nikdo z cestujících ve vlacích podle Tesaře neutrpěl zranění. Řidič osobního auta, které zůstalo po nárazu zaklíněn mezi vlaky, na místě zemřel. Škody na lokomotivách se odhadují na 250.000 korun, automobil je zničený.

Provoz na významné spojnici mezi Českou republikou a Slovenskem musel být na několik hodin přerušen. Vlaky se znovu rozjely až před 20:00, zatím jen po jedné koleji. Železničáři s těžkou technikou stále pracují na zprůjezdnění druhé koleje. Zatím není jasné, jestli se podaří provoz obnovit ještě během noci nebo až ráno.

Přejezd, na kterém se tragická srážka odehrála, není vybaven závorami. Podle předběžných výsledků vyšetřování nehodu zavinil řidič automobilu, který přehlédl výstražné světelné a zvukové znamení.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme