Nehoda vagónů omezila spojení na trati Pardubice - Přelouč

Všichni, kteří jeli dnes ráno ze severní a střední Moravy a ze Slovenska vlakem do práce do Prahy, museli mít pevné nervy. Do zaměstnání přišli pozdě. V Pardubicích na nádraží totiž v noci vykolejily dva vagóny a trať mezi Pardubicemi a Přeloučí byla několik hodin neprůjezdná. Rychlíky jezdily odklonem přes Chlumec nad Cidlinou a Velký Osek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční doprava | Foto: Jan Rosenauer

Protože se jedná z velké části o jednokolejnou trať Praha - Hradec Králové, mají zpoždění i spoje z Hradce. Provoz na trati z Pardubic na Přelouč a dále na Prahu se podařilo krátce před 6. hodinou alespoň částečně obnovit. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský:

"V tuto chvíli projíždějí rychlíky po pravidelné trase, ale kvůli určitému omezení se tam stále projevují zpoždění, která mohou být přibližně kolem 15 minut." Šťáhlavský upřesnil, jak k nehodě došlo: "Stalo se tak při sunutí manipulační soupravy nákladního vlaku z Rosic do pardubického hlavního nádraží. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Příčina nehody ani výše škody zatím není stanovena." Příčina nehody ani výše škody zatím není stanovena."

Jana Zemanová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme