Nehody na železnici: Na Prostějovsku srazil vlak dva lidi, u Aše jednoho, čtvrtý zemřel v Kutné Hoře

Na železniční trati z Pivína na Prostějovsku do Nezamyslic v sobotu před polednem osobní vlak srazil a usmrtil dva lidi. Jen o dvě a půl hodiny později zemřel na západě Česka další člověk, který vstoupil do kolejiště před projíždějící vlak. Kvůli nehodám byla železniční doprava u Aše pozastavená. Na Prostějovsku byl provoz obnoven krátce po 15. hodině. Trať u Kolína, kde se stala třetí nehoda, už je průjezdná bez omezení.

Prostějov (Aktualizováno: 19:41 23. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

„Osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou se tam srazil se dvěma osobami. Následky nehody ještě nejsou potvrzené, nicméně informace jsou takové, že tam je dvakrát úmrtí,“ uvedl Drápal.

Okolnosti nehody na místě vyšetřuje policie a zasahují tam i hasiči. Podle Drápala se oběti nehody pohybovaly v místech, kam veřejnost nemá přístup.

Nehoda se stala v 11.45, na trati poté byla zavedena náhradní autobusová doprava. „Šetření provádí vyšetřovatelé SŽDC,“ doplnil mluvčí. Vlaky se na této trati rozjely po 15. hodině.

Také druhá nehoda, která se stala na železnici mezi Aší a státní hranicí do Německa, si vyžádala lidský život. Muž vstoupil do kolejiště v místě, které je veřejnosti nepřístupné. Podle Drápala ho vlak srazil ve 13.43. 

„Šlo o muže, který byl na místě mrtev. Srazil ho vlak, který jel z Německa,“ řekl mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva. ČTK uvedla, že podle místa, kde muž stál, a délky troubení vlaku, na které nereagoval, šlo nejspíš o sebevraždu. 

Úmrtí na trati z Kolína do Čáslavy

Okolo 17.00 se stala na českých železnicích třetí nehoda. U Kutné Hory v sobotu odpoledne zemřel člověk, kterého srazil vlak. ČTK to řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Záchranné složky na místo vyjížděly kolem 17:00. „Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí. Okolnosti neštěstí vyšetřují policisté.

Provoz mezi Kolínem a Čáslaví byl zhruba dvě hodiny omezený, trať už je ale průjezdná. Omezení se dotklo několika osobních vlaků, ale také rychlíku do Brna, cestující museli místo něj využít jiné spoje.

ČTK, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme