Srážku dvou nákladních vlaků na Teplicku nepřežil strojvůdce. Celková škoda převýší 10 milionů

U obce Světec na Teplicku se v neděli po 14. hodině srazily dva nákladní vlaky. Jedna z lokomotiv začala hořet. Hasiči požár po necelých dvou hodinách uhasili, zasahovalo devět hasičských jednotek. Dva lidé byli zraněni, podle mluvčího ústecké záchranné služby Prokopa Voleníka při nehodě jeden člověk zemřel. Později odpoledne doplnil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera, že se jednalo o strojvedoucího.

Aktualizováno Světec (Teplice) (Aktualizováno: 18:18 4. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaků na Teplicku | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

 „Druhá osoba utrpěla středně vážná zranění a byla převezena do teplické nemocnice. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem, ten se vracel zpět na ústeckou základnu prázdný,“ uvedl pro Radiožurnál Voleník.

Požár hasiči již zlikvidovali. Vlak, který vzplál, vezl propanbutan, druhý náklad s uhlím, řekl ČTK operační důstojník hasičů. Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan doplnil, že náklad hořícího vlaku hořet nezačal, hasiči požár včas uhasili.

Na místě jsou i čtyři inspektoři Drážní inspekce, kteří budou šetřit příčiny a zjišťovat okolnosti nehody, uvedl Kučera. „Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen,“ doplnil Kučera s tím, že vlak, který vzplál, vykolejil. Š

Podle předběžných závěrů drážní inspekce se dá předpokládat, že jeden z nákladních vlaků nezastavil před návěstidlem, které zakazovalo jízdu. Všimnul si toho výpravčí, srážce už ale zamezit nedokázal. Inspektoři také prohlédli zabezpečovací zařízení ve stanici, to však fungovalo podle nich správně. Drážní inspekce ještě musí prohlédnout v jakém stavu byly vlaky.

Už nyní se dá říci, že škoda na trati činí zhruba čtyři miliony korun. Celkově škoda převýší 10 milionů. Nehodu bude odstraňovat Správa železnic pravděpodobně v pondělí. Vlaky kvůli vyšetřování na trasu nevyjedou ještě několik dní.

Srážka dvou nákladních vlaků u obce Světec, okres Teplice. Zasahovalo devět jednotek. Při nehodě dvou nákladních vlaků a následném požáru jeden člověk zemřel a druhý byl zraněn.Hasici požár zlikvidovali. Na místě zůstávají drážní jednotky kvůli vyproštění lokomotiv.

16:11 – 04. 04. 2021

20 55

zum, dap, aur, vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme