Nehody vlaků z poslední doby: srážka u Perninku, v Prosenicích spadlo trakční vedení

Za poslední dva týdny došlo v Česku k několika železničním nehodám. U Perninku se například čelně srazily dva vlaky a v úterý narazil osobní vlak u Českého Brodu do nákladního expresu. O možných příčinách posledních třech vážných nehod má dokonce mimořádně ve středu jednat vedení Českých drah. Přečtěte si výběr mimořádných událostí na české železnici od začátku července.

přehledně Praha/Český Brod Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaků u obce Pernink. Záchranářům práci komplikuje nepřístupný terén.

Srážka vlaků u obce Pernink. Záchranářům práci komplikoval nepřístupný terén | Zdroj: HZS Karlovarského kraje

4. července - V Prosenicích na Přerovsku narazil vlak do trakčního vedení. Cestovalo v něm kolem 150 lidí, nikdo nebyl zraněn.

Na Olomoucku narazil vlak do trakčního vedení. Nikdo ze 150 cestujících nebyl zraněn

Číst článek

Doprava na hlavní trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála zhruba od 11.00, provoz byl plně obnoven před 19.00.

Vlak stál kvůli avizované poruše na trakčním vedení, poté dostal informaci, že se může rozjet, rozjel se a spadlo na něj v nízké rychlosti trakční vedení. Na vlaku bylo poškozeno sklo a sběrač, proto nemohl pokračovat.

V Prosenici na Olomoucku narazil v sobotu před polednem vlak do návěstidla | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

7. července - Dva mrtvé a 24 zraněných, z toho devět se středními a těžkými zraněními, si vyžádala čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku.

Drážní inspektor ke srážce vlaků na Karlovarsku: Jednoznačně šlo o chybu člověka, vyplývá to z nahrávek

Číst článek

Celkem 15 lidí bylo zraněno lehce a sedm záchranáři ošetřili na místě. Jednou z obětí byl německý státní příslušník.

Policie tragédii vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, zadržela jednoho ze strojvůdců, který ve stanici Pernink nepočkal na protijedoucí vlak.

Vlaky se srazily čelně okolo 15. hodiny. | Zdroj: Twitter Policie ČR

10. července - V pražských Běchovicích se v podvečer srazil rychlík s osobním vlakem bez cestujících. Několik vagonů vykolejilo, hasiči evakuovali stovky lidí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Páteční srážku vlaků v Běchovicích způsobila lidská chyba, potvrdil šéf Drážní inspekce

Číst článek

Jeden z vlaků jel pro cestující z pendolina, které odpoledne na stejném místě srazilo a usmrtilo člověka.

Na trati, která je součástí koridoru z Prahy do Ostravy, jezdily vlaky odklonem, nehoda tak v páteční špičce způsobila velké komplikace tisícům cestujících.

Železniční nehodu v pražských Běchovicích zavinil podle generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery pravděpodobně někdo z lidí, kteří vlaky obsluhovali.

Nehoda osobního vlaku a rychlíku se stala v Praze-Běchovicích. | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

12. července - Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se dostal odpoledne na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním.

Třetí incident během týdne. U Černošic se odpoledne dostaly dva vlaky na stejnou kolej

Číst článek

Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Kvůli vyšetřování byl přerušen provoz mezi pražským Radotínem a středočeskými Dobřichovicemi, dráhy tam zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Drážní inspekce neměla minulý týden informace, že by některý z vlaků projel návěstidlo se signálem stůj. „Jednalo se o nezajištěnou, nikoliv nepovolenou jízdu,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

14. července - Jednu oběť na životě a 35 zraněných si podle dosavadních informací vyžádalo železniční neštěstí, které se stalo večer na hlavní trati z Prahy na Kolín.

Havlíček k železniční nehodě: Došlo k selhání lidského faktoru, strojvůdce asi projel na červenou

Číst článek

Osobní vlak City Elefant Českých drah mířící z Prahy do Řečan nad Labem se na kraji Českého Brodu srazil se stojícím nákladním expresem.

Nehodu nepřežil strojvůdce. Hasiči uvedli, že zůstal zaklíněný v kabině. Podle ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka za ANO zřejmě došlo k fatálnímu selhání strojvedoucího, který pravděpodobně projel návěstidlem na červenou.

Nehoda u Českého Brodu | Zdroj: HZS Středočeského kraje

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme