Nehody kamionů zkomplikovaly provoz na Pražském okruhu. Dva lidé byli zraněni

Nehoda tří nákladních aut v úterý na více než sedm hodin zastavila pražský okruh na pátém kilometru ve směru k dálnici D1, v souvislosti s tím byl uzavřen i tunel Cholupice. Od 11.00 mohou řidiči místem nehody projíždět jedním jízdním pruhem. Se zdržením musí řidiči počítat i v protisměru u Jesenice, kde se srazily další dva kamiony. Místo je s opatrností průjezdné. Dva lidé byli při nehodách zraněni. Informovali o tom mluvčí policie a záchranné služby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na vozovce je vysypaný náklad jednoho z kamionů. Jeden člověk byl zraněn. | Foto: HZS Středočeského kraje

První nehoda se stala kolem 3.30 mezi exity Zbraslav a Vestec. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla došlo k nehodě tří kamionů. 

„Pražský okruh směrem na D1 je uzavřen. Kvůli tomu je také uzavřen tunel Cholupice, ne proto, že by se v něm něco stalo, ale nenecháme v něm stát kolonu," popsal ráno Radiožurnálu. Jeden jízdní pruh byl podle ŘSD zprovozněn v 11.00.

Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana se následky nehody stále odstraňují a překládá se náklad vysypaný z aut.

Pražský okruh je ve směru na D1 kvůli nehodě tří kamionů uzavřený. | Foto: HZS Středočeského kraje

Záchranáři po nehodě ošetřili jednoho muže a s odřeninami končetin a hlavy ho odvezli do motolské nemocnice, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Další nehoda se stala v 7.30 ve směru na D5 na 82. kilometru. Jeden z havarovaných kamionů skončil na boku, po celou dobu bylo ale místo průjezdné, i když s obtížemi, doplnil Hulan.

„V opačném směru došlo opět k nehodě dvou nákladních aut, tentokrát to bylo se zraněním. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři a dálničáři z Mirošovic," doplnil informace o druhé nehodě Rýdl.

Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové byl při nehodě zraněn jeden muž, utrpěl zhmoždění břicha a hrudníku.

Uzavírka potrvá podle Ředitelství silnic a dálnic zhruba do 11 hodin. | Foto: HZS Středočeského kraje

Andrea Kubová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme