Na Rakovnicku se srazila dodávka s vlakem, jeden mrtvý. Provoz na trati bude obnoven nejdříve ráno

Při odpolední srážce dodávky s vlakem u obce Příčina na Rakovnicku zemřel člověk, sedm bylo zraněno. Dva lidé jsou těžce zranění, další žena a jedno dítě se zranily středně těžce, uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Provoz na trati bude obnoven nejdříve v neděli.

Příčina (Aktualizováno: 19:45 13. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhas

Redaktor Radiožurnálu na místě od policie zjistil, že na přejezdu svítila červená výstražná světla. Vyšetřovatelům to řekli svědci nehody. Dodávka sjížděla z kopce k přejezdu a vjela přímo pod vlak. Skončila asi dvacet metrů od místa střetu. Motorový vlak byl také odmrštěn asi o deset metrů a skončil napříč přes koleje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z místa nehody se do vysílání Radiožurnálu přihlásil reportér Ľubomír Smatana

V dodávce cestovalo podle hasičů pět lidí, ve vlaku bylo šest lidí včetně strojvůdce, který vyvázl bez zranění. Jedna oběť střetu a čtyři zranění jsou z dodávky, tři z vlaku. Jednoho člověka z vlaku museli hasiči vyprostit.

Těžce zraněné transportovaly vrtulníky do střešovické nemocnice v Praze a do nemocnice v Plzni. „Žena a muž utrpěli vážná mnohočetná poranění,“ řekla Effenbergerová. Středně těžce je zraněno dítě předškolního věku a další žena. Sanitky je převezly do nemocnice v Praze Motole.

Mladý muž, který skončil v plzeňské nemocnici, je cizinec. „Pacient má mnohočetná poranění, aktuálně je na sále na operaci,“ uvedla v 19.30 administrátorka plzeňské fakultní nemocnice Dominika Žornová. Podle ní je mužův stav vážný

Srážka se stala na přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati byl zastaven, okolnosti nehody inspektoři zjišťují.

Na místo míří hasičský speciál z Plzně určený na nakolejování vlaků. Drážní hasiči potřebují ale i nákladový jeřáb, který má dorazit z Prahy časně ráno. „Provoz na trati by podle předběžných odhadů mohl být obnoven v neděli ráno, záleží na postupu vyprošťovacích prací,“ řekla mluvčí Správy železní dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Střet vlaku s dodávkou na Rakovnicku | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhas

Ľubomír Smatana, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme