Trať na Rakovnicku je po nehodě opět v provozu. Havarovaný vlak vrátil na koleje speciální jeřáb

Provoz na železniční trati mezi Lubnou a Zavidovem na Rakovnicku byl po sobotní tragické srážce vlaku s dodávkou obnoven po zhruba 14 hodinách v neděli před 5.30. Havarovaný vlak byl z místa odtažen, zpět na koleje ho speciální jeřáb dostal po třetí hodině ranní.

Příčina (Rakovnicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nehodě zemřel jeden člověk. | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhas

Při nehodě, která se stala v sobotu po 15.00, zemřela žena, která cestovala v autě. Dalších sedm lidí se zranilo. Dva lidé jsou těžce zranění, jeden z nich jel ve vlaku. Další žena a jedno dítě se zranily středně těžce, další tři lidé lehce.

Speciální nehodový vlak dorazil na místo události v neděli krátce před 1.30. Následně začaly přípravné práce na vyproštění vlaku, který po nehodě skončil napříč přes koleje a sjel z asi třímetrového náspu. Samotné nakolejování vlaku jeřábem začalo zhruba ve 3.00 a trvalo pouze několik minut, skončilo úspěšně. Jeřáb ho vytáhl pomocí několika lan.

Na Rakovnicku se srazila dodávka s vlakem, jeden mrtvý. Provoz na trati bude obnoven nejdříve ráno

Číst článek

Hasiči následně zasypali uniklé provozní kapaliny. Havarovaný vlak řady 810 byl z místa nehody odtažen na konci nehodového vlaku. Po dobu vyprošťování byla kromě trati uzavřena také silnice číslo 229, která trať na přejezdu křižuje. Dopravu v sousedních obcích odkláněla policie.

Okolnosti nehody

Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, který křižuje silnici druhé třídy s jednokolejnou tratí číslo 162. Regionální trať spojuje Rakovník s Mladoticemi na Plzeňsku.

Okolnosti nedělní nehody zjišťuje Drážní inspekce. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové svědkové na místě uvedli, že výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala.

Letos jde nejméně o pátou smrtelnou nehodou při srážkách aut s vlaky na železničních přejezdech. Začátkem dubna zemřel na přejezdu v Čenkově na Příbramsku pacient při kolizi sanitky s osobním vlakem, v polovině dubna nepřežil řidič auta srážku s vlakem v Lubech u Klatov, 13. května zahynula řidička auta při střetu s vlakem na přejezdu u Bílé Třemešné na Trutnovsku a 8. července nepřežila řidička automobilu srážku s vlakem na železničním přejezdu v Bednárci na Jindřichohradecku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme