Nehodu autobusu na dálnici D1 nepřežilo šest lidí

Tragická nehoda se stala po půlnoci na brněnské dálnici D1 u motorestu Devět křížů. Při srážce kamionu se slovenským autobusem přišlo o život 6 lidí, dalších 5 bylo zraněno. Linkový autobus na trase z Prahy do Košic vyjížděl z odpočívadla na dálnici a zezadu do něj narazil nákladní vůz. Dálnice směrem na Brno byla po nehodě v kritickém úseku téměř sedm hodin neprůjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autobus po nehodě | Foto: Igor Šefr

Nehodu Radiožurnálu popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. "Autobus slovenské dopravní společnosti na trase Praha - Košice se po půlnoci po střetu s kamionem Merecedes, který vezl osobní automobily, převrátil na bok, přerazil svodidla a ocitl se mimo vozovku. V autobusu cestovalo celkem 18 lidí, z toho šest osob nehodu nepřežilo. Mezi oběťmi je 5 dospělých včetně jedné těhotné ženy a jedno roční dítě."

Životy zraněných nejsou bezprostředně ohroženy. Českému rozhlasu to potvrdil primář rychlé záchranné služby v Brně Pavel Urbánek. "Těch pět pacientů bylo rozděleno mezi brněnské nemocnice. Tři skončili, všichni s lehčími zraněními, ve Fakultní nemocnici Bohunice, jeden na 1. chirurgii ve Fakultní nemocnici U svaté Anny a jeden v Úrazové nemocnici."

Vinu za tragédii zřejmě nese řidič slovenského autobusu, který nedal při vjezdu na dálnici přednost kamionu. Sám nehodu přežil.

Další životy si vyžádala nehoda na rychlostní komunikaci u Nového Jičína. Řidič osobního auta se na silnici i přes zákaz otáčel, při tom do něj narazil další osobní vůz. Na místě zemřeli tři lidé ze Slovenska, kteří byli v otáčejícím se automobilu. Další dva utrpěli těžké a lehké zranění.

Blanka Černá, Marika Táborská, Šárka Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme