Nehody blokovaly dálnice D5 a D8

Několik nehod dnes ochromilo důležité dálniční tahy na Prahu. Na 37. kilometru dálnice D5 se v noci srazila dvě nákladní auta. Jeden kamion se převrátil a vysypaný náklad zablokoval dopravu v obou směrech. Stála také dálnice D8 těsně před Prahou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut na dálnici

Kolona aut na dálnici | Foto: Jan Rosenauer

Dvě nákladní auta se srazila v noci na 37. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň u čerpací stanice Esso. Nehoda se obešla bez zranění, jedno z aut se však převrátilo přes středová svodidla a vysypal se z něj náklad.

Zablokovaný zůstal nejen směr na Plzeň, ale i jeden jízdní pruh na Prahu. Kolem osmé hodiny pak policie musela kvůli překládání vysypaného nákladu a vyprošťování havarovaného auta uzavřít dálnici v obou směrech.

Řidiči museli nehodu objíždět přes parkoviště čerpací stanice nebo s dálnice sjížděli u Žebráku. Před desátou hodinou se podařilo obnovit provoz směrem na Prahu. O půl hodiny později se rozjela kolona i do Plzně.

Na teplické dálnici D8 se při dojezdu do Prahy ráno staly dvě nehody. Ve směru na Prahu havaroval jeden osobní vůz na sedmém kilometru, kde se převrátil na střechu. Nedaleko pak bourala dvě osobní auta. Čtyři lidé skončili v nemocnici.

Policie komunikaci uzavřela od devátého kilometru ve směru na Prahu, odklon vede po staré souběžné silnici. V místě odklonu se ale vytvořily dlouhé kolony. Kolem deváté hodiny se podařilo následky první nehody odstranit a kolony se proto začaly pomalu rozjíždět.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme