Na českých silnicích loni zemřelo nejméně lidí od roku 1961, podle odborníků by ale čísla měla být ještě nižší

Na tuzemských silnicích loni zemřelo podle policejních statistik 502 lidí. To je nejmíň od roku 1961, kdy policie zavedla ucelené statistiky. Dopravních nehod ale loni ve srovnání s rokem 2016 mírně přibylo. Policie jich šetřila více než sto tisíc, tedy asi o pět procent víc než v předešlém roce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

„Na prvním místě je stále nepřiměřená rychlost, hned v závěsu za ní jsou příčiny, které jsou spojeny právě s nevěnování se plně řízení nebo vjetí do protisměru,“ popsal Radiožurnálu šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

I přes pokles obětí dopravních nehod se stále nedaří plnit cíle Národní strategie bezpečnosti, říká Martin Farář z BESIP. „Do roku 2020 bychom měli zajistit, aby na silnicích nezemřelo více než 330 lidí. To znamená zásadně snížit počet usmrcených, kteří se nevěnovali řízení,“ dodává Farář.

Nejvyšší nárůst v počtu tragických nehod loni zaznamenali cyklisté. Těch zemřelo 44, o pět více než v roce 2016. Nejtragičtějším měsícem roku 2016 byl červen, kdy na silnicích zemřelo 63 lidí.

Jan Pastor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme