Nehody uzavřely tunely v Praze. Strahovský tunel je neprůjezdný, Mrázovka jen částečně

V úterý ráno se krátce před devátou hodinou staly dvě nehody, které uzavřely Strahovský tunel ve směru na Smíchov a tunel Mrázovka ve směru k Barrandovskému mostu. Tunel Mrázovka se v půl desáté podařilo částečně zprůjezdnit.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strahovský tunel

Strahovský tunel | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Dvě nehody uzavřely v úterý ráno dva tunely na pražském městském silničním okruhu. Ve Strahovském tunelu směrem na Smíchov zavadil nákladní vůz o ventilaci, v navazujícím tunelu Mrázovka havaroval motocykl, sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Při nehodách utrpěl zranění motorkář i řidič nákladního vozu, uvedla na twitteru mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Na silnicích v Česku během června zemřelo při nehodách 47 lidí, je to o 15 méně než loni

Číst článek

Obě nehody se staly krátce před 9.00. Tunel Mrázovka ve směru k Barrandovskému mostu se podařilo do půl hodiny částečně zprůjezdnit. „Tam by měl být zprůjezdněn jeden jízdní pruh,“ řekl mluvčí krátce po 9.30.

Ve Strahovském tunelu projíždějící nákladní auto zavadilo o ventilaci. „Komponenty vzduchotechniky jsou rozházeny po zemi,“ popsal Hulan.

Muži zranění při nehodách byli oba při vědomí. Devětatřicetiletý motorkář utrpěl zlomeninu klíční kosti, čtyřiačtyřicetiletý řidič nákladního vozu byl ošetřen po záchvatu křečí, uvedla Poštová. „Oba zraněné motoristy z dopoledních dopravních nehod posádky ošetřily, stabilizovaly a transportovaly do Fakultní nemocnice Motol,“ doplnila.

U obou nehod zasahovali také pražští hasiči. Ve Strahovském tunelu pomáhali s transportem pacienta, vyproštění nebylo potřeba.

Strahovský tunel a sousední tunel Mrázovka jsou součástí městského silničního okruhu. Navazují na tunelový komplex Blanka, kterým denně projede v průměru víc než 75 000 aut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme