Na silnicích v Česku během června zemřelo při nehodách 47 lidí, je to o 15 méně než loni

V červnu zemřelo při dopravních nehodách v Česku 47 lidí, oproti loňsku o 15 méně. Uvedl to v neděli ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Dodal ale, že loňský červen byl jako nejtragičtější měsíc v celém roce „extrémně špatný“. Letošní číslo je podle něj mírný nadprůměr. Od začátku roku si dopravní nehody podle předběžných údajů vyžádaly 233 obětí, což je o deset více než za první pololetí minulého roku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejtragičtějším dnem byl v tomto měsíci 14. červen, kdy si nehody vyžádaly pět obětí (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere

Nejvíce obětí v letošním červnu bylo podle Lercha z řad řidičů motorových vozidel, těch zemřelo 18, dále zahynulo 11 motorkářů a sedm chodců.

Dostali jste se na dovolené v Chorvatsku do potíží? Zavolejte českému konzulovi

Číst článek

„U těchto dvou skupin zaznamenáváme nejvyšší nárůst v letošním roce,“ uvedl Lerch. Motocyklistů zemřelo od začátku roku 36, dodal. Za nárůstem těchto tragických nehod je podle něj mimo jiné příznivé počasí. Nejzranitelnější účastníci dopravního provozu - chodci, cyklisté a motorkáři se objevili na silnicích už na konci března.

Přejezd do protisměru i únava

U nehod osobních aut převládá podle policie přejezd do protisměru a náraz do protijedoucího vozidla nebo vyjetí na rovném přehledném úseku. „To přičítáme nepozornosti způsobené únavou, která se při slunném a teplém počasí projevuje ve vyšší míře,“ řekl Lerch.

Počet úmrtí při nehodách za jednotlivé měsíce letošního roku a srovnání s loňskem:

Měsíc20172018
Leden 3039
Únor2622
Březen
3031
Duben
3539
Květen
4055
Červen6247*
Celkem*223233

*předběžné údaje; zdroj: Policie ČR

Nejtragičtějším dnem byl v tomto měsíci 14. červen, kdy si nehody vyžádaly pět obětí. V poslední červnový den zemřel při nehodě u Václavova na Bruntálsku sedmadvacetiletý motocyklista a na Chebsku chodec.

Policie v souvislosti s odjezdy na dovolenou doporučuje řidičům, aby vyjížděli na cestu nejen odpočinutí, ale také s větší časovou rezervou. V silném provozu na začátku prázdnin se totiž v důsledku omezení, ať už kvůli nehodě či stavebním pracím, často tvoří kolony.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme