Na silnicích v Česku během června zemřelo při nehodách 47 lidí, je to o 15 méně než loni

V červnu zemřelo při dopravních nehodách v Česku 47 lidí, oproti loňsku o 15 méně. Uvedl to v neděli ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Dodal ale, že loňský červen byl jako nejtragičtější měsíc v celém roce „extrémně špatný“. Letošní číslo je podle něj mírný nadprůměr. Od začátku roku si dopravní nehody podle předběžných údajů vyžádaly 233 obětí, což je o deset více než za první pololetí minulého roku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejtragičtějším dnem byl v tomto měsíci 14. červen, kdy si nehody vyžádaly pět obětí (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere

Nejvíce obětí v letošním červnu bylo podle Lercha z řad řidičů motorových vozidel, těch zemřelo 18, dále zahynulo 11 motorkářů a sedm chodců.

Dostali jste se na dovolené v Chorvatsku do potíží? Zavolejte českému konzulovi

Číst článek

„U těchto dvou skupin zaznamenáváme nejvyšší nárůst v letošním roce,“ uvedl Lerch. Motocyklistů zemřelo od začátku roku 36, dodal. Za nárůstem těchto tragických nehod je podle něj mimo jiné příznivé počasí. Nejzranitelnější účastníci dopravního provozu - chodci, cyklisté a motorkáři se objevili na silnicích už na konci března.

Přejezd do protisměru i únava

U nehod osobních aut převládá podle policie přejezd do protisměru a náraz do protijedoucího vozidla nebo vyjetí na rovném přehledném úseku. „To přičítáme nepozornosti způsobené únavou, která se při slunném a teplém počasí projevuje ve vyšší míře,“ řekl Lerch.

Počet úmrtí při nehodách za jednotlivé měsíce letošního roku a srovnání s loňskem:

Měsíc20172018
Leden 3039
Únor2622
Březen
3031
Duben
3539
Květen
4055
Červen6247*
Celkem*223233

*předběžné údaje; zdroj: Policie ČR

Nejtragičtějším dnem byl v tomto měsíci 14. červen, kdy si nehody vyžádaly pět obětí. V poslední červnový den zemřel při nehodě u Václavova na Bruntálsku sedmadvacetiletý motocyklista a na Chebsku chodec.

Policie v souvislosti s odjezdy na dovolenou doporučuje řidičům, aby vyjížděli na cestu nejen odpočinutí, ale také s větší časovou rezervou. V silném provozu na začátku prázdnin se totiž v důsledku omezení, ať už kvůli nehodě či stavebním pracím, často tvoří kolony.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme