Nejasná budoucnost leteckého dne v Hradci

V Hradci Králové skončil 8. ročník Mezinárodní letecké přehlídky CIAF 2001. Během víkendu se na ploše tamního vojenského letiště představilo přes 100 letounů z 18 zemí světa. Armáda ale královéhradecké letiště už dříve opustila, proto nad dalším osudem tohoto armádního leteckého dne visí otazníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O tom, že letecká přehlídka CIAF zůstane i v dalších letech zachována, je vnitřně přesvědčen nový velitel armádních vzdušných sil František Padělek, jehož jmenování slavnostně v Hradci oznámil ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Podle generála Padělka je ale otázka, jestli se vše podaří organizačně zabezpečit tak, aby tento letecký den mohl být i napříště právě v Hradci. Primátor východočeské metropole Oldřich Vlasák ale předpokládá, že letecká přehlídka z jeho města nezmizí. "Po předběžných jednáních jak s letectvem tak s organizátory leteckého dne se domnívám, že přehlídka bude, teď záleží na tom, kdo to jako první oficiálně zveřejní". Jisté je tak zatím jenom to, že z hradeckého letiště odešla stálá posádka. Jaký bude další statut tohoto zařízení neví ani jeden z organizátorů CIAFu Jaroslav Suk. Podle něj jsou pořadatelé přehlídky dohodnuti se vzdušnými silami na termínu příštího ročníku přehlídky. O tom, že bude v Hradci Králové, je ale dohoda jen předběžná.

Jaroslav Zvára, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme