Nejasná budoucnost leteckého dne v Hradci

V Hradci Králové skončil 8. ročník Mezinárodní letecké přehlídky CIAF 2001. Během víkendu se na ploše tamního vojenského letiště představilo přes 100 letounů z 18 zemí světa. Armáda ale královéhradecké letiště už dříve opustila, proto nad dalším osudem tohoto armádního leteckého dne visí otazníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O tom, že letecká přehlídka CIAF zůstane i v dalších letech zachována, je vnitřně přesvědčen nový velitel armádních vzdušných sil František Padělek, jehož jmenování slavnostně v Hradci oznámil ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Podle generála Padělka je ale otázka, jestli se vše podaří organizačně zabezpečit tak, aby tento letecký den mohl být i napříště právě v Hradci. Primátor východočeské metropole Oldřich Vlasák ale předpokládá, že letecká přehlídka z jeho města nezmizí. "Po předběžných jednáních jak s letectvem tak s organizátory leteckého dne se domnívám, že přehlídka bude, teď záleží na tom, kdo to jako první oficiálně zveřejní". Jisté je tak zatím jenom to, že z hradeckého letiště odešla stálá posádka. Jaký bude další statut tohoto zařízení neví ani jeden z organizátorů CIAFu Jaroslav Suk. Podle něj jsou pořadatelé přehlídky dohodnuti se vzdušnými silami na termínu příštího ročníku přehlídky. O tom, že bude v Hradci Králové, je ale dohoda jen předběžná.

Jaroslav Zvára, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme