Nejasnosti kolem vyloučení Hojdara z ČSSD zůstávají

Ústřední kontrolní komise ČSSD dnes o platnosti červnového vyloučení poslance Josefa Hojdara ze strany nerozhodla. Během jednání se vyskytly nové podněty a informace, které je třeba prověřit a závěr šetření bude znám až za necelý měsíc na Ústředním výkonném výboru ČSSD. Josefa Hojdara v červnu z ČSSD vyloučila její mostecká organizace údajně kvůli hrubému porušení stanov ze strany poslance. Jak ale Josef Hojdar Radiožurnálu řekl, žádného provinění si není vědom a počínání kontrolní komise mu přijde neseriózní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Hojdar | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Například protože ho na své jednání nepozvala a na jeho názor se neptala. "Nechápu způsob jednání, kdy se sejde několik lidí, kteří na základě nějakých nepodložených informací rozhodnou o vyloučení někoho ze strany - co to je za jednání?" rozhořčeně komentoval situaci Hojdar.

Mluvčí sociálních demokratů Lucie Vaverová nechtěla ani říct, zda zasedání komise dopadlo pro Josefa Hojdara příznivě, anebo naopak. "V tomto okamžiku to není možno takto posuzovat," nechala se tisková mluvčí slyšet. Zatím tedy není jisté, jestli je poslanec Josef Hojdar i nadále členem strany. Hojdar tvrdí, že za jeho vyloučením stojí stranická frakce vedená místopředsedkyní strany Janou Vaňhovou.

Ta to popírá a považuje veškeré kroky stranických orgánů za správné. I to, že problémem se bude opět zabývat až Ústřední výkonný výbor ČSSD na svém zasedání 24. září. "Výbor si na toto zasedání přizve obě zúčastněné strany k tomu, aby, tak jak jí regule Ústřední kontrolní komise strany ukládají, našla řešení," popsala následný postup Vaňhová.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme