Nejčastější duel v druhém kole: ČSSD a ODS

Téměř všechny odevzdané hlasy už jsou sečtené v senátních volbách. Nikdo nezískal mandát hned v prvním kole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Živě z volebního štábu ODS 16. října 2010 | Foto: Tomáš Adamec

Jen necelé procento okrsků chybí sečíst ve volebním obvodě Most. Z prvního místa tam postupuje Alena Dernerová za Severočeši.cz a ve druhém kole se utká se Zdeňkem Brabcem nominovaným ČSSD. Neuspěl tam současný senátor Vlastimil Balín, dříve KSČM dnes kandidující za Občané městu město občanům.

ČTĚTE TAKÉ Online zpravodajství

Z kandidátů KSČM se zatím do druhého kola senátních voleb nedostal nikdo.

Nejčastější souboj bude za týden mezi ODS a ČSSD. Kandidáti sociální demokracie postupují ve 22 obvodech, občanských demokratů pak v 19 obvodech.

Šanci na zisk senátorského křesla mají v 5 obvodech kandidáti TOP 09 a Starostů.

Senátní volby pokračují také pravděpodobně pro 3 kandidáty KDU-ČSL, pro dva kandidáty uskupení Severočeši.cz a po jednom zástupci mohou mít ve druhém kole Věci veřejné, nestraníci a nezávislí.

Kdo přijde o křeslo

Určitě o své senátorské křeslo přijde Ludmila Müllerová kandidující v Ústí nad Orlicí za TOP09 a Starosty. Stejně tak za stejnou koalici ohajující svůj senátorský mandát Igor Petrov ve Frýdku Místku Do druhého kola ze současných kandidující senátorů nepostupuje ani Vlastimil Balín v Mostě.

Své senátorské křeslo pravděpodobně neobhájí občanský demokrat Jiří Stříteský v Pardubicích, kde ho po téměř 90 % sečtených okrsků porážejí za ČSSD Jiří Komárek a nestranička Miluše Horská.

Velmi těsně do druhého kola senátních voleb zatím procházejí také občanští demokraté a současní senátoři Jiří Žák v Bruntálu a Tomáš Julínek v obvodě Brno venkov.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme