Nejčastějšími zahraničními pacienty v Česku jsou Slováci, Němci a Rakušané

V České republice jsou nejčastějšími zahraničními pacienty Slováci, Němci a Rakušané. Jen v loňském roce se u nás léčilo téměř sedmdesát tisíc cizinců. Zdravotní péči ve většině případů uhradí pojišťovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Problém s hrazením poskytnuté léčby vyvstal u rumunského chlapce, který na jednotce intenzivní péče ve Vinohradské nemocnici strávil necelé dva týdny. Olašský princ včera zemřel. Podle ředitele Centra mezinárodních úhrad Ladislava Švece bude s největší pravděpodobností statisícový účet za hospitalizaci chlapce uhrazen díky pojištění.

Léčení cizinců v České republice není nic neobvyklého. Jen za loňský rok byla poskytnuta zdravotní péče celkem 65 792 cizím pojištěncům v celkové hodnotě téměř 340 milionů korun. "Přesnou statistiku toho, kolik cizinců se u nás léčí v roce 2009, ještě nemáme," doplnil Švec.

Podle něj se stává jen výjimečně, že by péče nebyla uhrazena. "A to tehdy, pokud pacienti nejsou pojištěni," vysvětlil Švec. Zdravotnická zařízení se pak snaží náklady za péči vymáhat.

Přečtěte si také:
Romský mladík, který se topil ve Staré Boleslavi, zemřel v nemocnici

ČRo 1 - Radiožurnál, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme