Nejmladší uprchlík z Kosmonos se přihlásil policii

Jeden z trojice pacientů, kteří v pátek utekli z psychiatrické léčebny v Kosmonosech, se dnes ráno sám přihlásil na policii. Šestnáctiletého uprchlíka policie předá soudu, který na něj vydal příkaz k zatčení. Další dva nebezpeční devianti Roman Fron a Roman Gábor jsou stále na útěku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Fron a Roman Gábor | Zdroj: ČTK

"Jeden ze tří hledaných pacientů z psychiatrické léčebny v Kosmonosích se v sobotu kolem páté hodiny ráno sám přihlásil na jednom místním oddělení Policie České republiky v Praze," potvrdil Radiožurnálu mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Protože se jedná o mladistvého, policie o něm podle zákona bližší informace nebude poskytovat, dodal mluvčí. Po zbylých dvou pacientech se stále pátrá. Z uzavřeného oddělení se zpřísněným režimem psychiatrické léčebny spolu s mladíkem v pátek utekli nebezpeční sexuální devianti Roman Fron a Roman Gábor. Fron navíc trpí žloutenkou typu C.

Muži přeřezali a ohnuli mříže na okně v ložnici v přízemí. Osmadvacetiletý Fron i čtyřiatřicetiletý Gábor již utekli z léčebny v srpnu a policie po nich vyhlásila celostátní pátrání. Přivedla je zpátky, ale pacienti předem varovali, že útěky zopakují. Gábor v léčebně pobýval na základě rozhodnutí soudu kvůli znásilnění. Obětí měla být jeho neteř. Ochrannou léčbu mu soud nařídil v roce 1999.

Fron trpí podle lékařů patologickou sexuální agresivitou. Byl i sedm let ve vězení a soud mu nařídil léčení. Šestnáctiletý mladík byl sice do léčebny umístěn na základě rozhodnutí soudu, ale léčba mu zatím nařízena nebyla.

Martin Hromádka, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme