Nejrizikovější uchazeč o ČSA je podle BIS Aeroflot

Ruský Aeroflot je podle Bezpečnostní informační služby nejrizikovější uchazeč o České aerolinie. Radiožurnálu to řekl předseda sněmovního výboru pro bezpečnost František Bublan (ČSSD) s tím, že to dnes poslancům potvrdila BIS. Kromě Aeroflotu mají o ČSA zájem ještě tři další společnosti - Odien AV III, Air France-KLM a konsorcium Unimex a Travel Service.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Aeroflot je na tom asi nejhůř - to je podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Františka Bublana ve zprávě Bezpečnostní informační služby o privatizaci ČSA. "Vlastnická struktura a samozřejmě i bezpečnost toho leteckého provozu, protože Aeroflot neprovozuje linky jenom do Evropy, ale i do Asie, a tam takových těch deliktů je daleko více," uvedl Bublan možná rizika.

Zprávu Bezpečnostní informační služby si dnes poslanci vyslechli za zavřenými dveřmi. Třeba Jiří Janeček z ODS potvrdit, že by to byl právě Aeroflot, který dopadl nejhůř, nechtěl: "Ty informace pro mě nejsou úplně dobrý, jsou tam závažné skutečnosti, které se prostě musí nějakým způsobem vyřešit."

Poslanci vzali zprávu BIS na vědomí - žádné doporučení vládě zatím nechystají. Privatizace ČSA se ale bude ve sněmovně ještě řešit a informace prý poslanci využijí při svém rozhodování. V tendru na České aerolinie chce stát získat až pět miliard korun.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY:
I. Fuksa: Privatizace ČSA by měla pokračovat i v případě demise
Zájem o koupi Českých aerolinií mají čtyři investoři

Marika Táborská, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme