Čtvrtek je nejteplejší den roku v Česku, hlásí meteorologové. Na Hodonínsku naměřili 38,3 stupně

Čtvrtek je s 38,3 stupně zaznamenanými ve Strážnici na Hodonínsku dosud nejteplejším dnem roku v Česku. Překonal tak úterý, kdy nejvyšší teplota činila 37,3 stupně. Vedra zasáhla hlavně Moravu, v Čechách bylo převážně oblačno.

Praha (Aktualizováno: 18:45 3. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, vedro, léto, koupání (ilustrační foto) | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Strážnice byla ve čtvrtek nejteplejším místem v Česku. Teploměry ukazovaly 38,3 stupně Celsia. Vyrovnal se tak místní teplotní rekord z roku 2013.

Meteorologové varují před silnými bouřkami, místy se můžou objevit taky kroupy a silný vítr

Číst článek

V Lednici na Břeclavsku naměřili 37,4 stupně. Teplota tak překonala původní maximum o čtyři desetiny stupně. V Pohořelicích na Brněnsku aktuálních 37,1 stupně převýšilo rekord o tři desetiny. Oba rekordy stejně jako u Strážnice pocházely z roku 2013.

Oproti úterý ale nepadlo mnoho teplotních rekordů. Zaznamenalo je celkem jen devět dlouhodobě měřících stanic. V úterý přitom byly překonány nebo vyrovnány rekordy na 35 ze 145 meteorologických stanic měřících přes 30 let.

Vysoké teploty se ve čtvrtek objevily hlavně na jihu a východě Moravy. Po Strážnici bylo největší vedro v Dyjákovicích na Znojemsku a Brodě nad Dyjí na Břeclavsku, kde se shodně vyšplhala rtuť na 37,8 stupně. Rekord ale překonán nebyl.

Naproti tomu například v západních a severozápadních Čechách byly podle Českého hydrometeorologického ústavu zatím nejvyšší teploty jen kolem 22 stupňů Celsia. „Teploty tam začaly růst až teď později odpoledne," sdělili meteorologové.

Současná vedra v Česku budou podle meteorologů postupně odeznívat a v neděli by mohly přijít i výraznější deště. Na většině míst Moravy ale zůstanou vysoké teploty ještě v pátek a na jihovýchodě Moravy i v sobotu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme