Nejtěžší boj teprve přijde, tuší po prvním kole voleb Karel Schwarzenberg

Na prknech pražského Divadla Archa se oslavoval postup Karla Schwarzenberga do druhého kola prezidentských voleb. Teklo pivo a víno, hrálo se na kytaru. Podporu přišli ministrovi zahraničí vyjádřit osobnosti z kultury i politiky. Předseda TOP 09 si úspěch užíval, ale na slavení prý bylo ještě brzy. Jak sám řekl, čeká ho teď ještě těžší boj o Hrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg | Foto: Filip Jandourek

Nálada po vyhlášení výsledků byla v pražském Divadle Archa velmi uvolněná, popíjelo se a hlavně slavilo. Herec Oldřich Navrátil zapíjel postup Karla Schwarzenberga do druhého kola třetím pivem.

„Pro mě je to takový malý devětaosmdesátý rok. Nechci opakovat fráze, ale my velmi, velmi potřebujeme změnu – a tady je veliká naděje, že k ní dojde,“ věřil Navrátil a podobné pocity prožívala také dokumentaristka Helena Třeštíková.

„Jsem hrozně šťastná, protože jsem nedoufala v to, že to bude takhle přesvědčivé. Doufala jsem, že to takhle dopadne, ale teď mám teprve opravdu pocit jakéhosi svátečního dne.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Postup Karla Schwarzenberga do druhého kola se slavil i v pražském Divadle Archa

Radost měla i přední česká vědkyně Helena Illnerová.

„Nečekala jsem, že to bude takhle dobré, a myslím, že to dává hodně dobré znamení o úrovni českých a moravských voličů. Je to báječné! Ale kdybych tu chtěla ještě nějak víc oslavovat, musela bych zatelefonovat svému manželovi, aby sem taky případně přišel,“ smála se Helena Illnerová.

„Jsem moc ráda, že se do druhého kola dostává Karel Schwarzenberg, který nás určitě bude v zahraničí velice dobře reprezentovat,“ těšily výsledky i socioložku Jiřinu Šiklovou.

Ve volebním štábu Karla Schwarzenberga bylo hlučno a veselo

Číst článek

Karel Schwarzenberg rozdával úsměvy i podpisy, ale bylo na něm vidět, že je unavený. Postup do druhého kola si nicméně užíval.

Patrioti ze Sýkořice volili ‚svého pana knížete‘ a připíjeli mu na zdraví

Číst článek

„Já se cítím bezvadně, ale dobře vím, že ten nejtvrdší boj je teprve přede mnou. Ještě teď budu muset pracovat, pak se pokusím jít brzo spát a další den už to začíná plnou parou vpřed.“

Tereza Jelínková, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme