Největší důvěru má v Královéhradeckém kraji ODS, ČSSD přišla o 12 procent voličů

Volby v Královéhradeckém kraji by nyní vyhrála ODS. Podle průzkumu ppm factum pro Český rozhlas by ji volilo 23 procent lidí. Druhá ČSSD s téměř dvaceti procenty by si ve srovnání s minulými krajskými volbami pohoršila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exkluzivní průzkum pro ČRo | Foto: Michal Jindra

Top 09 a Starosty by volilo v Královéhradeckém kraji přes 13 procent voličů, KSČM 12 procent. Pro ODS a komunisty to v tomto regionu znamená přibližně stejný zisk jako před čtyřmi lety.

„I v tomto kraji si výrazně pohoršuje především ČSSD, která ztrácí 12 procentních bodů v porovnání s výsledky z roku 2008. Ztrácí ale i Koalice pro Královéhradecký kraj, konkrétně 3 procentní body, a SNK ED, ti ztrácejí 5 procentních bodů,“ říká František Bartoš z ppm factum.

Exkluzivní předvolební průzkum pro Český rozhlas - Královehradecký kraj | Foto: ppm factum

„Sociální demokracie nemá tak silné téma, jako bylo 30 korun u lékaře před čtyřmi lety. Druhým důvodem je, že sociální demokracie nemá tak čistý štít. Poškodila jí dílem kauza Rath. Už není vnímána jako ten, kdo může totálně změnit situaci v jednotlivých krajích. Možná existuje i třetí důvod. Přeci jenom spokojenost s tím, co se v kraji za čtyři roky, kdy tam měla sociální demokracie měla své hejtmany, podařilo udělat, nebylo až tak vynikající, jak se čekalo,“ říká ředitel společnosti ppm factum Jan Herzmann.

Exkluzivní předvolební průzkum pro Český rozhlas - Královehradecký kraj | Foto: ppm factum

Průzkum zachycuje aktuální volební preference, od kterých se výsledky říjnových voleb mohou i výrazně lišit.

Dotazování se uskutečnilo 23. 8. - 29. 8. na vzorku 1008 osob starších 18 let, vybraných kvótním výběrem.

Výzkum agentur SC&C a STEM/MARK pro Českou televizi, uveřejněný 10. 9. shledává v Královéhradeckém kraji dominantní ČSSD (25,5 %). Relativně výraznou podporu má podle výzkumu pro ČT i KSČM (17 %), kteří na druhou ODS (18 %) ztrácejí pouhé procento

Předvolební speciál s Martinem Veselovským z Náchoda vysílá Radiožurnál ve čtvrtek po 17. hodině. Videopřenos můžete sledovat na našem webu Zprávy.rozhlas.cz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel společnosti ppm factum Jan Herzmann mluvil v Odpoledních ozvěnách o poklesu volebních preferencí sociální demokracie

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme