Největší kontrola cizinců na Plzeňsku odhalila přestupky i hledané lidi

Dosud největší kontrolní akci zaměřenou na cizince provedla v Plzeňském kraji cizinecká policie. Tři stovky policistů i strážníků se v noci vydaly do ubytoven, heren, barů, nočních klubů a diskoték, pomáhaly jim i posily z Českých Budějovic, Ústí nad Labem a Prahy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola cizinek v plzeňské diskotéce Aréna

kontrola cizinek v plzeňské diskotéce Aréna | Zdroj: ČTK

Akce s názvem Prostor 03 skončila dvě hodiny po půlnoci. Jak Českému rozhlasu řekla mluvčí cizinecké policie Ilona Vaníčková, policisté při ní zkontrolovali na 250 objektů a 1756 osob, z toho 1432 cizinců.

"Odhaleno bylo 87 přestupků proti zákonu o pobytu cizinců, ze které policisté uložili blokové pokuty v celkové výši 126.000 korun. Zadrželi tři celostátně hledané osoby, dva cizince vedené v schengenském informačním systému a odhalili jeden trestný čin státního příslušníka Bulharska, který pobýval nelegálně na území České republiky," popsala Vaníčkový výsledky zásahu.

Kontrolní akce na Plzeňsku byla vůbec první od spuštění projektu dobrovolných návratů, která měla nejen informativní, ale i represivní charakter. Podle ředitele cizinecké policie Vladislava Husáka bylo nutné zmonitorovat pohyb cizinců a získat tak přehled o migraci, která souvisí s hospodářskou krizí.

"Samozřejmě předpokládáme, že to bude jasně vztyčený prst pro cizince, kteří nejsou na území České republiky legálně nebo se k době nelegálnosti blíží. Ale v neposlední řadě i ta část preventivní tady je zastoupena a budeme i nadále informovat o možnost zařazení do programu dobrovolných návratů," uvedl Husák.

Podle Vaníčkové je v Plzeňském kraji k dnešnímu dni registrováno celkem 28.404 cizinců. Nejvíce jich je z Ukrajiny, dále z Vietnamu a Slovenska. Od startu projektu dobrovolných návratů 16. února podalo v západních Čechách žádost o zařazení do projektu 200 cizinců, nejvíce z nich bylo Mongolů.

K tématu si přečtěte také:
500 euro a letenka domů cizince na Pardubicku příliš neláká
Nabídku vlády na dobrovolné návraty využilo zatím 270 cizinců
Cizinci bez práce mohou ode dneška požádat o letenku domů
Česko koupí letenku dvěma tisícům cizinců pro návrat domů
Policisté naposledy před vstupem do Schengenu kontrolují cizince
Sněmovna zpřísnila pravidla pro pobyt cizinců

Jana Kosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme