Největší květinovou výstavu v Česku čeká první rok s EET. Někteří prodejci nepřijedou

Elektronická evidence tržeb se poprvé týká i největší květinové výstavy v Česku, která začíná tento čtvrtek. Pořadatelé už za víc než milion korun nakoupili registrační pokladny. S EET ale musí počítat i prodejci a někteří kvůli tomu nepřijedou.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustrační foto | Foto: Petr Jadrný | Zdroj: Český rozhlas

Na Floru Olomouc jezdil pan Jan s přestávkami dvacet let, letos to vzdal. Důvodů má několik. Podle něj se na výstavách zhoršuje konkurenční prostředí. EET je podle zahradníka Jana jen poslední kapka, a to přestože si registrační pokladnu do svého zahradnictví pořídil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Největší květinovou výstavu v Česku čeká první rok s EET. Někteří prodejci nepřijedou. Podrobnosti zjišťovala Blanka Mazalová

„Další kasu bych měl mít na výstavu, abych to dělal poctivě. Za těchto podmínek už ji nemíním kupovat. Zavádění EET trvá tři roky, někteří toho zneužívají. Vydávají se za zahradníky, přitom jsou to kšeftmani a překupníci," vysvětluje.

Kvůli elektronické evidenci tržeb se na jarní Floře Olomouc podle ředitele Výstaviště Flora Jiřího Uhlíře omezuje hlavně počet prodejních míst.

„Uzpůsobené je to tak, aby registrační pokladny nemusely odbavovat zákazníky na každém stánku. Nicméně si myslím, že ti nebudou pociťovat výpadek sortimentu, byť je ploch méně," dodává Uhlíř.

Jarní Flora Olomouc | Foto: Blanka Mazalová

Organizátoři ale kvůli tomu očekávají propad výnosu za prodej výstavní plochy, odhadují ho okolo 15 procent. Výstaviště investovalo i další peníze do EET. „Jsme zatížení zřízením celého systému pro odbavování vstupenek. V rámci celého systému, jak pro restaurační, tak pro vstupenkovou část, jde o náklad určitě převyšující jeden milion korun," upřesňuje Uhlíř.

Letošní jarní etapa výstavy Flora Olomouc má název Tajemná tvář světa. Téma masek sehraje svou roli i v expozici Českého svazu zahrádkářů. Ukáže, jak rafinovaně se umí maskovat rostliny.

Jarní Flora Olomouc | Foto: Blanka Mazalová

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme