Největší odborová centrála v zemi volí nového šéfa

Nejsilnější odborová centrála prožívá okamžik zlomu. Dosavadní šéf Richard Falbr ve funkci končí a členy Českomoravské konfederace čeká volba nového vedení. Falbrovým nástupcem bude podle všeho zvolen stávající místopředseda Milan Štěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Falbr | Foto: Michal Kamaryt

Jak zjistil reportér Radiožurnálu Dušan Valenta, odboráři hodnotí předešlé období pozitivně. Nejdůležitější je prý to, že je už nikdo nespojuje s komunisty. "Podařilo se nám udržet Konfederaci pohromadě, zvyšovat vliv, který jsme měli za prvních vlád České republiky," chlubí se odstupující předseda Richard Falbr, podle kterého se díky Konfederaci mění i pozice zaměstnanců. "Podařilo se nám, zejména za uplynulé čtyři roky, zvýšit reálnou mzdu v České republice o 14 procent."

"Já si myslím, že odevzdávám Konfederaci v dobrém stavu, a že úkoly, které ji čekají, to znamená vypořádat se s transformací, s přípravou na vstup do Evropské unie a s důsledky globalizace naši lidé řešit umí. Podle mého soudu se vstupem do EU se mnohé zjednoduší, protože věci o které dnes musíme bojovat, budou v unii naprosto samozřejmé," řekl Richard Falbr Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Falbr o svém novém nástupci

Za hlavní neúspěch odborové centrály její odstupující šéf považuje to, že se jí nepovedlo oslovit mladé lidi. Získání nových členů by tak mělo být hlavním úkolem pro nové předsednictvo. O jeho složení se v podvečer začalo rozhodovat ve volbách. Vše nasvědčuje tomu, že se novým předsedou Kofederace stane její zatím druhý muž - Milan Štěch.

Milan Kopp, Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme