Největší šance mají studenti na technických oborech

Začaly přijímací zkoušky na vysoké školy. Údaje o tom, kolik mladých lidí se o toto studium uchází a na jaké školy se hlásí, zpracovává i letos kromě jiného Ústav pro informace ve vzdělávání. Na konkrétní čísla je ještě brzy. Přesné informace o tom, kolik lidí a na jaké školy se hlásilo a kolik se jich dostalo, bude mít ústav v červenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Promoce | Foto: www,zcu.cz

Michaela Kleňhová z Ústavu pro informace ve vzdělávání Radiožurnálu řekla, že nejmenší zájem je o zemědělské fakulty. A na jaké fakulty se studenti hlásí nejčastěji? "Již tradičně je největší zájem o technické fakulty, ekonomické a o učitelství, s tím, že nejúspěšnější jsou studenti, kteří se hlásí na technické obory, a prakticky nejmenší šance je dostat se na školy umělecké, na školy právní."

A jaké jsou dlouhodobé trendy v oblasti zájmu o vysokoškolské vzdělání? "Narůstá počet přihlášených i počet přijatých na vsoké školy. Co se změnilo v minulém roce, to je to, že bylo přijato více studentů do bakalářského studia než do magisterského, to znamená do těch kratších forem studia."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme