Největší šance na post ministryně práce mají Valentová Nersesjan či Marksová-Tominová

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se sešel s kandidátkami na post ministryně práce a sociálních věcí. Vybrat náhradu za Petra Krčála, který vedení resortu ze závažných osobních důvodů vzdal, chce do pátku. Tehdy ho prezident Miloš Zeman jmenuje předsedou vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taťána Valentová Nersesjan a Michaela Marksová-Tominová | Zdroj: ČTK

Na post ministryně práce a sociálních věcí má předseda ČSSD Bohuslav Sobotka pět kandidátek.

Se dvěmi se setkal už ve středu. Jde o bývalou středočeskou radní Zuzanu Jentschke Stöcklovou a zlínskou radní Taťánu Valentovou Nersesjan.

Dnes v Lidovém domě přijal odbornou mluvčí ČSSD pro lidská práva a rodinu Michaelu Marksovou-Tominovou a také olomouckou vicehejtmanku Yvonu Kubjátovou.

Zatímco Kubjátová svoji návštěvu u šéfa ČSSD příliš komentovat nechtěla, Marksová-Tominová řekla, že pokud si ji Sobotka vybere, nabídku přijme.

Poslední adeptkou, s níž se dnes Sobotka sešel, byla náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.

O novém kandidátovi na ministra práce a sociálních věcí by mělo v pátek ráno rozhodnout grémium ČSSD. Mluví se o tom, že největší šance mají Michaela Marksová-Tominová a Taťána Valentová Nersesjan.

„Jsem rád, že jsem v sociální demokracii našel řadu kandidátek, které jsou odborně - svými znalostmi a zkušenostmi - připraveny pro to, aby mohly zastávat funkci ministryně práce a sociálních věcí. Po dnešním jednání jsem se hodně přiblížil konečnému rozhodnutí, ale chci ho ještě prodiskutovat v nejužším vedení sociální demokracie,“ potvrdil Sobotka.

Podle něj je ministerstvo práce a sociálních věcí velmi těžký, pro vládu důležitý resort, a výběr proto musí být rozvážný a důkladný. „Jde tam o aktivní politiku zaměstnanosti a otázku důchodů a valorizace penzí. Je to ministerstvo, které je velmi důležité ve vztahu k sociálním službám a zdravotně hendikepovaným spoluobčanům,“ upozornil.

Kandidáti na ministry | Foto: Český rozhlas

Jana Čermáková, Simona Bartošová, bre, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme