Nejvyšší kontrolní úřad kárá špatná rozhodnutí státních úřadů a institucí

Chyby při veřejných zakázkách a špatné hospodaření státních úřadů a institucí. To jsou nejčastější prohřešky - mnohdy i s podezřením na spáchání trestného činu - které odhalí Nejvyšší kontrolní úřad. Vláda má dnes na programu některé jeho závěry. Prezident Úřadu František Dohnal Radiožurnálu řekl, že nejvíce se chybuje v oblasti veřejných zakázek. Chyby se opakují také v účetnictví a problémem je podle něj i - jak se říká - zdravý selský rozum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší kontrolní úřad | Foto: Věra Luptáková

František Dohnal říká: "Stát zvláště v případech, kdy zodpovídá za některé sektory, za některé politiky, se v minulosti málo zabýval jakousi strategickou úvahou, prostě tím zdravým selským přemýšlením, co budeme potřebovat v příštích letech, co je pro nás prioritní a co může počkat. A potom dochází k tomu, že se stát pouští do realizací poměrně rozsáhlých investičních akcí, aniž by bylo dobře rozmyšleno, jestli je to skutečně to nejdůležitější, co v dané oblasti potřebujeme."

Lucie Toraková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme