Šéf kontrolorů: Prověříme nákupy za 10 miliard, zaměříme se i na pomoc státu podnikatelům

Miloslav Kala, prezident Nejvyššího kontrolního úřadu, začal prověřovat nákupy ochranných pomůcek v rámci nouzového stavu. Kontrola by se měla zabývat nákupy v celkovém objemu 10 miliard korun.

Tento článek je více než rok starý.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident NKÚ Miloslav Kala

Miloslav Kala, prezident Nejvyššího kontrolního úřadu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Kontrola se bude týkat nákupů, které během nouzového stavu provedlo ministerstvo vnitra a ministerstvo zdravotnictví. Nejvyšší kontrolní úřad kromě toho bude žádat informace také od ministerstva obrany. Prověřovat přitom nebude jen nákupy, ale i další kroky státu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak dlouho potrvají kontroly? Poslechněte si rozhovor s prezidentem NKÚ

„Máme vytipováno asi devět okruhů, kterými se hodláme zabývat. Jde například o oblast vzdělávání, kde mělo dojít k distančnímu vzdělávání, ale ukázalo se, že na to nejsou školy vybaveny a žáci nemají techniku. Může také jít o zajištění plánovaného počtu policistů a bezpečnostních sborů, kde jsme dlouhodobě kritizovali, že počty nejsou naplněny,“ popisuje Miloslav Kala.

Kontrole chce Nejvyšší kontrolní úřad podrobit například i pomoc určenou podnikatelům. „Vše bude nabíhat postupně, u ekonomických podpor počkáme, až budou ukončeny, abychom mohli přinést souhrnný součet,“ dodává.

Jak dlouho kontroly potrvají? A bere vláda dostatečně vážně zjištění a varování, která NKÚ na základě svých kontrol zveřejňuje? Poslechněte si celý rozhovor.

Tomáš Pancíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme