Nejvyšší kontrolní úřad odhalil nedostatky v účetnictví policie

Až sedmadvacet hodin denně by museli pracovat soudní znalci na posudcích pro krajské policejní správy. Tolik hodin si totiž účtovali za vykázanou práci a policie jim peníze vyplácela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří znalci si vedle svého stálého zaměstnání přišli ročně na více než milion korun. Tyto nedostatky v účetnictví zjistili pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu. Podle Marie Hoškové, která kontrolu na ministerstvu vnitra řídila, ani zjevná nesmyslnost vykazovaného počtu hodin, ani stále se opakující jména znalců nebyla nikomu divná.

Pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu zjistili při prověřování hospodaření resortu ministerstva vnitra i nehospodárnost při nákupu zbraní. Prokázali, že 440 nakoupených samopalů, leželo po opravách na skladě. Zbraně přitom měly být dány do používání.

Ministr vnitra Stanislav Gross závažné chyby v hospodaření svého resortu, které odhalili pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu, uznal. Uvedl, že některé případy nehospodárnosti jsou staršího data, jiné jsou jen dva roky staré. Gross je připraven volat k odpovědnosti pracovníky, kteří se na nehospodárnosti podíleli

Milan Kopp, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme