Nejvyšší soud potvrdil důtku pro brněnského soudce za průtahy řízení

Soudce brněnského městského soudu Jiří Pešek pochybil a důtka je přiměřeným trestem za to, že se dopustil zbytečných průtahů při řešení tří případů. Tak zní dnešní rozhodnutí Nejvyššího soudu. Všechny kauzy se týkaly zanedbání povinné výživy a kvůli postupu soudce Pešky hrozilo promlčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Důtku pro soudce Jiřího Peška potvrdil už Vrchní soud v Olomouci s odůvodněním, že mimo jiné svým postupem ohrozil důvěru v nestranné rozhodování soudu. Nejvyšší soud se dnes s tímto názorem ztotožnil, jak potvrdil jeho mluvčí Aleš Pavel.

"Není možné, aby soudci ležel spis v jeho kanceláři, popřípadě v trestní kanceláři, déle než čtyři roky; pan soudce Pešek měl ve věci konat další úkony směřující k rozhodnutí ve lhůtě."

Potrestaný soudce je ale přesto přesvědčený, že nijak nepochybil. "Do dnešního dne jsem se ať už od kárného soudu v Olomouci, nebo od kárného soudu u Nejvyššího soudu nedozvěděl, jaké konkrétní úkony jsem měl po vydání příkazu k zatčení činit," říká Pešek.

Marika Táborská, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme