Nejvyšší soud potvrdil důtku pro brněnského soudce za průtahy řízení

Soudce brněnského městského soudu Jiří Pešek pochybil a důtka je přiměřeným trestem za to, že se dopustil zbytečných průtahů při řešení tří případů. Tak zní dnešní rozhodnutí Nejvyššího soudu. Všechny kauzy se týkaly zanedbání povinné výživy a kvůli postupu soudce Pešky hrozilo promlčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Důtku pro soudce Jiřího Peška potvrdil už Vrchní soud v Olomouci s odůvodněním, že mimo jiné svým postupem ohrozil důvěru v nestranné rozhodování soudu. Nejvyšší soud se dnes s tímto názorem ztotožnil, jak potvrdil jeho mluvčí Aleš Pavel.

"Není možné, aby soudci ležel spis v jeho kanceláři, popřípadě v trestní kanceláři, déle než čtyři roky; pan soudce Pešek měl ve věci konat další úkony směřující k rozhodnutí ve lhůtě."

Potrestaný soudce je ale přesto přesvědčený, že nijak nepochybil. "Do dnešního dne jsem se ať už od kárného soudu v Olomouci, nebo od kárného soudu u Nejvyššího soudu nedozvěděl, jaké konkrétní úkony jsem měl po vydání příkazu k zatčení činit," říká Pešek.

Marika Táborská, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme